اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیش‌ترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس امروز/ خروج بیش از دو هزار و ۵۰۰میلیاردی حقیقی‌ها

افراد حقیقی امروز دو هزار و ۵۰۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام شرکت ایران خودرو بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاینسهیل بانی؛ در بورس امروز حقوقی‌ها حدود دو هزار و ۵۰۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هشت هزار و ۸۵۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۳۵درصد یعنی سه هزار و ۱۲۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۲۸درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «محصولات شیمیایی» و «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «فعالیت‌های هنری، سرگرمی و خلاقانه» و «محصولات چوبی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «خودرو»، «شپنا» و «فولاد» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «وهنر»، «چخزر» و «تشداد» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت ایران خودرو معادل ۱۴۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی گروه توسعه هنر ایران با برتری ۲۲میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۲۱نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۲۸۱نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۲۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم دو هزار و ۵۹۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

تغییر مالکیت صنایع 99.10.27تغییر مالکیت سهام 99.10.27

بیشتر بخوانید
ارسال نظر