اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بورس امروز/ بازگشت پرقدرت شستا به صدر ارزش معاملات

امروز معامله‌گرها ۷۰۰میلیارد تومان سهام شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و ۷.۹ درصد از کل سهام شرکت سرامیک‌های صنعتی اردکان معامله شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین سهیل بانی؛ در بورس امروز در مجموع حدود ۱۳هزار و ۳۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شستا»، «خودرو»، «شپنا»، «برکت» و «خساپا» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در آخرین روز هفته معادل ۷۰۰میلیارد تومان سهام شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی دست به دست شد، ایران خودرو پس از معاملاتی به ارزش ۳۴۰میلیارد تومان دوم شد و سهام پالایش نفت اصفهان نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «خودرو و ساخت قطعات» تعلق داشت به طوری که هزار و ۴۰۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فلزات اساسی» با معاملات هزار و ۳۰۰میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۷.۹درصد از کل سهام شرکت سرامیک‌های صنعتی اردکان (کسرا) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۲۲.۱درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۵۲سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۶نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

رتبه بندی ارزش معاملات  99.10.24

رتبه بندی ارزش معاملات 99.10.24

بیشتر بخوانید
ارسال نظر