اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

تحرکات روزانه صندوق‌های قابل معامله/ اقبال ۶۶میلیاردی به صندوق‌ها

امروز ۱۷۲میلیارد تومان دارا یکم و ۱۰۹میلیارد تومان دارا دوم خرید و فروش شد. معاملات صندوق‌های قابل معامله به ۹۸۵میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۶۶میلیارد تومان بود.

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده؛ صندوق اعتماد آفرین پارسیان (اعتماد) بیشترین معاملات روز جاری را به خود اختصاص داد و بعد از آن صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق با درآمد ثابت کمند (کمند) نیز در جایگاه سوم بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۳۸میلیارد تومان واحدهای صندوق «اعتماد» را از حقوقی‌ها خریدند (۱۶درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق هستی‌بخش آگاه (آگاس) را به ارزش ۶میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۴۳درصد معاملات).

هیچ یک از دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام رشد دارایی خود را شاهد نبودند ولی مالکان صندوق «دارا یکم» با زیان ۷.۸درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۸.۳درصد) در رابطه با صندوق «دارا یکم» در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم سهم ۲۸درصدی از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله و همچنین پنج میلیارد تومان خروج پول حقیقی داشتند.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم ۹۸۵میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۶۶میلیارد تومان شد. لازم به ذکر است گردش بازار سهام در حدود ۱۴هزار و ۴۵۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی هزار و ۹۰۰میلیارد تومان بوده است.

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید

تحرکات روزانه صندوق‌ها 99.10.23

نوسان روزانه صندوق‌ها 99.10.23

بیشتر بخوانید
ارسال نظر