در بازدید از بورس تهران مطرح شد؛

تاکید پورابراهیمی بر تشکیل اندیشکده تخصصی بورس

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، بر ضرورت تشکیل نهادی کارآمد و حرفه ای که عقبه نظام تصمیم گیری در بازار سرمایه و حمایتگر این بازار تخصصی باشد ، تاکید کرد .

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سنا؛ محمدرضا پورابراهیمی در دیداری که امروز به همراه دیگر اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس از بورس اوراق بهادار تهران انجام شد، گفت: اندیشکده و پژوهشکده تخصصی بورس، به عنوان مغز متفکر این بازار می تواند با تولید محتوای فکری، خلاهای موجود در این بخش را جبران کند. شبیه به نقشی که مرکز پژوهش های مجلس یا پژوهشکده مالی و بانکی هم ایفا می کنند .

وی با بیان اینکه حمایت از بازار سرمایه همواره در اولویت برنامه های مجلس بوده است گفت: تصویب طرح افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی و فرابورسی از طریق صرف سهام و  مقابله با قیمت گذاری دستوری اخیر در موضوع فولاد از جمله این اقدامات بوده است .

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، همچنین هر نوع دخالت غیرمرتبط در تصمیم گیری های ناظران بازار سرمایه را مغایر با قانون و غیرقابل قبول دانست .

پورابراهیمی با بیان اینکه بازار سرمایه همچنان پربازده ترین بازار در مقایسه با بازارهای موازی است ، افزود: بازار سرمایه شتابان در حال حرکت است؛ لذا متناسب با آن باید تغییراتی در  راستای تقویت مقررات نظارتی و توسعه زیرساخت ها و همچنین ارتقای همکاری سایر دستگاه ها با این نهاد ایجاد شود .

وی اظهار داشت: هم اکنون ظرفیت خوبی در کمیسیون اقتصادی مجلس برای  توسعه زیرساخت های بازار سرمایه ایجاد شده است .

پورابراهیمی افزود:  در جلسه امروز بورس تهران که با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران و مدیران عامل ارکان و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد، مقرر شد تا آخر هفته جاری کلیه پیشنهادهایی که متولیان بازار سرمایه در خصوص توسعه زیرساخت ها و تثبیت و تنظیم بخشی به  این بازار ارائه دهند، به کمیسیون اقتصادی ارسال شود تا در هفته آینده در دستور کار هفته آینده مجلس قرار گیرد .

وی با اشاره به اینکه گزارش کمیسیون اقتصادی در قالب ماده ۴۵ ( قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت) نیز در رابطه با بازار سرمایه حدود دو ماه قبل  مطرح  شده است، اظهار داشت: این گزارش به محض ورود به صحن با فوریت در دستور کار قرار خواهد گرفت .

 پورابراهیمی در پایان بر ضرورت ایجاد آرایش کاملا حرفه ای نهاد ناظر بازار سرمایه در مدیریت فضایی مجازی و خنثی سازی برخی شیطنت ها و شایعات رسانه ای که از سوی کانال های غیر رسمی  انجام و منافع سهامداران را هدف می گیرد ، تاکید کرد .

بیشتر بخوانید
ارسال نظر