اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس امروز/ بوعلی در مرکز توجه حقیقی‌ها قرار گرفت

افراد حقیقی امروز ۳۶۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین سهام شرکت اعتباری ملل بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین سهیل بانی؛ در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۳۶۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۷هزار و ۶۱۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۵درصد یعنی دو هزار و  ۷۱۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان دو درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «فلزات اساسی» و «شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «محصولات شیمیایی» و «سرمایه‌گذاری‌ها» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وملل»، «شستا» و «وتجارت» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «بوعلی»، «شپدیس» و «قرن» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت اعتباری ملل  معادل ۱۶۴میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی پتروشیمی بوعلی سینا با برتری ۱۹۸میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۸۶نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۵۶نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول هزار و  ۳۹۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۷۵۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

تغییر_مالکیت_صنایع_حقیقی_حقوقی_99_10_06

تغییر مالکیت حقیقی حقوقی 99.10.06

بیشتر بخوانید
ارسال نظر