اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

تحرکات روزانه صندوق‌های قابل معامله/ صندوق‌های دولتی، کم‌اقبال‌تر از گذشته

امروز ۳۱۰میلیارد تومان دارا یکم و ۲۶۰میلیارد تومان دارا دوم خرید و فروش شد. معاملات صندوق‌های قابل معامله به هزار و ۴۶۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۱۰۵میلیارد تومان بود.

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده؛ صندوق ­­واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) بیشترین معاملات روز جاری را به خود اختصاص داد و بعد از آن صندوق پالایشی یکم (پالایش) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق با درآمد ثابت کمند (کمند) نیز در جایگاه سوم بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۲۷میلیارد تومان واحدهای صندوق کمند را از حقوقی‌ها خریدند (۱۱درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق با درآمد ثابت کیان (کیان) را به ارزش ۲۵میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۱۷.۹درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام آسمان آرمانی سهام (آساس) رشد ۴.۹درصدی دارایی خود را به چشم دیدند ولی در طرف دیگر مالکان صندوق آرمان آتیه درخشان مس (آتیمس) با رشد تنها ۰.۷درصدی مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۸.۶درصد) در رابطه با صندوق شاخص ۳۰شرکت فیروزه (فیروزه) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم سهم ۳۴.۶درصدی از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله و همچنین ۲۲۶میلیون تومان خروج پول حقیقی داشتند.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۴۶۰میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۱۰۵میلیارد تومان شد. لازم به ذکر است گردش بازار سهام در حدود ۱۷هزار میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی هزار و ۹۵میلیارد تومان بوده است.

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی، روی آن‌ها کلیک کنید

تحرکات روزانه صندوق‌ها 99.09.26

نوسان روزانه صندوق‌ها 99.09.26

بیشتر بخوانید
ارسال نظر