اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس امروز/ حقیقی‌ها بانکی می‌فروشند و پالایشی می‌خرند

افراد حقیقی در بورس امروز ۷۶۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه فرآورده‌های نفتی و همچنین سهام ایران‌ خودرو بود.

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده؛ حقیقی‌ها حدود ۷۶۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۲۰هزار و ۴۱۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۸ درصد یعنی ۱۷هزار و ۹۳۰ میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۴ درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فرآورده‌های نفتی»، «خودرو و ساخت قطعات» و «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» و «هتل و رستوران» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «خودرو»، «شپنا» و «شستا» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «وتجارت»، «سمگا» و «وپاسار» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت ایران‌ خودرو معادل ۱۱۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی بانک تجارت با برتری ۷۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۹۴نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۰۵نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول هزار و ۵۴۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۸۰۰میلیارد تومان بود.

«برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی، روی آن‌ها کلیک کنید.»

تغییر مالکیت بورس و فرابورس 99.09.16

تغییر مالکیت صنایع 99.09.16

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    چرابا امدن ونیکی بانک تجارت درجا میزند ورشدی ندارد