اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بورس امروز/ بازگشایی پالایش شپنا را صدرنشین ارزش معاملات کرد

امروز معامله‌گرها ۱۹هزار و ۸۵۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری تعلق داشت و ۱۱.۶درصد از کل سهام تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک معامله شد.

اقتصاد آنلاین – سیده زینب رزم گیر؛ بورس امروز در مجموع حدود ۱۹هزار و ۸۵۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شپنا»، «شستا»، «وتجارت»، «دی» و «خودرو» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در چهارمین روز هفته معادل هزار و ۳۸۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان دست به دست شد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی پس از معاملاتی به ارزش ۸۱۰میلیارد تومان دوم شد و سهام بانک تجارت نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس امروز به گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» تعلق داشت به طوری که دو هزار و ۵۱۵میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فرآورده‌های نفتی» با معاملات دو هزار و ۲۳۵میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۱۱.۶درصد از کل سهام تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک (گدنا) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۳۱درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۴۰سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۳۳نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 99.09.11

IMG_20201201_170659_973

بیشتر بخوانید
ارسال نظر