اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بورس امروز/ خودرو در آخرین لحظات گوی سبقت را از شستا ربود

امروز معامله‌گرها ۹۹۰میلیارد تومان سهام خودرو خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و ۲۶.۸درصد از کل سهام ثقزوی معامله شد.

اقتصاد آنلاینهانا پاکمند؛ بورس امروز در مجموع حدود ۱۹هزار و ۳۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «خودرو»، «شستا»، «وتجارت»، «شپنا» و «فولاد» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در سومین روز هفته بیش از ۹۹۰میلیارد تومان سهام شرکت ایران خودرو دست به دست شد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی پس از معاملاتی به ارزش بیش از ۹۷۰میلیارد تومان دوم شد و بانک تجارت نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام شرکت ایران ارقام (مرقام) پس از بازگشایی حدود ۱۲درصد رشد قیمت و سهام شرکت تولید نیروی برق آبادان (آبادا) پنج درصد رشد قیمت را تجربه کردند. 

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «خودرو و ساخت قطعات» تعلق داشت به طوری که بیش از دو هزار و ۱۵۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری» با معاملات  بیش از دو هزار و ۲۰میلیارد تومانی دوم شد و «فلزات اساسی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۲۶.۸درصد از کل سهام شرکت عمران و سازندگی قزوین (ثقزوی) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۳۲درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۳۵سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۳۱نماد نخست اختصاص داشت.

برای دیدن تصویر در سایز اصلی، روی آن کلیک کنید

ارزش معاملات سهام 99.09.10

2

بیشتر بخوانید
ارسال نظر