اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس امروز/ رکوردشکنی ورود پول حقیقی با ارزش معاملات ۱۹هزار میلیاردی

افراد حقیقی هزار و ۱۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه محصولات شیمیایی و همچنین سهام خودرو بود

 اقتصاد آنلاین – سارینا امامی؛ حقیقی‌ها حدود هزار و ۱۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۹هزار و ۵۶۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۹۰درصد یعنی ۱۷هزار و ۶۲۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۵درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «خودرو و ساخت قطعات» و «شرکت‎های چند رشته‌ای صنعتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و موسسات اعتباری» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «خودرو»، «شستا» و «فارس» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «وبملت»، «شپنا» و «وبصادر» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت ایران خودرو  معادل ۱۴۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی بانک ملت با برتری ۷۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۸۸ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۹۰ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول هزار و ۶۰۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۶۱۰میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 99.09.09

ورود پول حقیقی به بورس 99.09.09

بیشتر بخوانید
ارسال نظر