اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بورس امروز/ صدرنشینی خودرو در ارزش معاملات

امروز معامله‌گرها هزار و ۲۰میلیارد تومان سهام خودرو خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و ۱۴.۱درصد از کل سهام زشگزا معامله شد.

اقتصاد آنلاینهانا پاکمند؛ بورس امروز در مجموع حدود ۱۹هزار و ۲۸۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «خودرو»، «وتجارت»، «شستا»، «فملی» و «شپنا» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در اولین روز هفته بیش از هزار و ۲۰میلیارد تومان سهام شرکت ایران خودرو دست به دست شد، بانک تجارت پس از معاملاتی به ارزش بیش از ۹۹۰میلیارد تومان دوم شد و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام شرکت بیمه ملت (ملت) پس از بازگشایی پنج درصد رشد قیمت و سهام شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان (خودکفا) را تجربه کردند. 

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری» تعلق داشت به طوری که بیش از دو هزار و ۹۴۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «خودرو و ساخت قطعات» با معاملات دو هزار و ۷۰۰میلیارد تومانی دوم شد و «فلزات اساسی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۱۴.۱درصد از کل سهام شرکت شیر و گوشت زاگرس شهر کرد (زشگزا) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۳۶درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۳۴سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۳نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در سایز اصلی روی آن کلیک کنید

2163

 

رتبه‌بندی_سهام_در_معاملات_بورس_و_فرابورس_99_09_08

بیشتر بخوانید
ارسال نظر