کد خبر 495576

حذف ارز ۴٢٠٠ تومانی از محاسبات بودجه

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ١۴٠٠ گفت که با مصوبه این کمیسیون در مورد حذف ارز ۴٢٠٠ تومانی از محاسبات بودجه، جلوی ارز رانتی گرفته می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه با اشاره به مصوبه روز گذشته کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ اظهار کرد: دولت در لایحه بودجه ١۴٠٠، چهار نرخ ارز را پیش بینی کرده بود، ما در مجلس نرخ جدیدی نیاوردیم و همه محاسبات را با نرخ ١٧هزار و ۵٠٠ تومان انجام دادیم. در واقع محاسبات بخش درآمدی بودجه با ارز تک‌نرخی انجام شده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا با مصوبه کمیسیون تلفیق اختصاص ارز ۴هزار و ٢٠٠ تومانی به دارو و کالاهای اساسی حذف می‌شود یا خیر، گفت: ممکن است در بخش هزینه‌ای، ارز ۴۲۰۰ تومانی برای دارو و کالاهای اساسی در نظر گرفته شود که این منوط به تصمیم اعضای کمیسیون تلفیق است اما در بخش درآمدی، محاسبات ارز با نرخ ١٧ هزار و ۵٠٠ تومان انجام شده است.

این نماینده مجلس یادآور شد: ما معتقدیم ارز ۴۲۰۰ تومانی ارز رانتی بوده که نفعی برای مردم نداشته لذا آن را از محاسبات بخش درآمدی بودجه حذف کردیم که این امر به شفاف سازی در حوزه درآمدهای دولت کمک می‌کند.

به گفته سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ، تصمیم کمیسیون تلفیق در مورد حذف ارز ۴٢٠٠ تومانی از محاسبات بخش درآمدی بودجه جلوی ارز ۴هزار و ٢٠٠ تومانی رانتی را می‌گیرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مهدی
    ۰ ۰

    الان هم آن کسانی که با ارز 4200 تومانی جنس وارد میکنند ( مثلا نهاده های دامی ) باز هم به نرخ آزاد در بازار میفروشند لذا بهتر نیست به کل این ارز 4200 برداشته شود

  • محسن
    ۰ ۰

    دمشون گرم یک کار درست این مجلس انجام داده باشه همین کاره واقعا چرا دولتیا انقدر دوست دارن رانت ایجاد کنند بابا یارانه میخوای بدی بده بخود مردم