کد خبر 449082

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

رسوایی بزرگ برای فیس‌بوک/ مارک زاکربرگ بیش از ۷میلیارد دلار ضرر کرد

پس از قطع همکاری شرکت‌ها در دادن تبلیغات خود به شبکه اجتماعی فیس‌بوک و سقوط ناگهانی سهام این شرکت به دنبال آن، مارک زاکربرگ ۷.۲میلیارد دلار از ثروت خود را از دست داد.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ به گزارش بلومبرگ، مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک، پس از اینکه شرکت‌ها تبلیغات خود را از این شبکه اجتماعی حذف کردند، 7.2میلیارد دلار از ثروت خود را از دست داد.

گفتنی است که سهام این شرکت شبکه‌های اجتماعی در روز جمعه، پس از اینکه شرکت یونیلور، یکی از بزرگترین تبلیغ‌کنندگان جهان به برندهای دیگر در تحریم تبلیغات در فیس‌بوک پیوست، 8.3 درصد سقوط کرد. یونیلور اعلام کرد که صرف هزینه در فیس‌بوک و زیرمجموعه‌های آن را در سال جاری متوقف خواهد کرد.

بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، سقوط ارزش سهام فیس‌بوک، 56میلیارد دلار از ارزش بازار این شرکت را از بین برد و ارزش خالص دارایی مارک زاکربرگ را به 82.3 میلیارد دلار کاهش داد.

این امر همچنین سبب یک پله سقوط و قرار گرفتن مدیرعامل فیس‌بوک در جایگاه چهارم لیست ثروتمندترین افراد جهان شد.

شرکت‌های ورژن و هرشی نیز پس از اینکه منتقدان اعلام کردند فیس‌بوک نتوانسته سخنان نفرت‌انگیز و اطلاعات نادرست را به اندازه کافی در این پلتفرم اداره کند، تبلیغات خود را در این شبکه اجتماعی قطع می‌کنند.

همچنین، کوکاکولا اذعان داشت که تبلیغات خود را حداقل برای 30 روز در کلیه پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی متوقف می‌کند.

WhatsApp Image 2020-06-28 at 11.29.28

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری