جزییات تعیین نرخ کرایه تاکسی تهران در سال آینده

رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: تعیین نرخ کرایه ۱۴۰۲ تاکسی های تهران با توجه به شرایط اقتصادی شهروندان خواهد بود.

جزییات تعیین نرخ کرایه تاکسی تهران در سال آینده

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، سید جعفر تشکری هاشمی در حاشیه برگزاری یکصدوسی و سومین شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در ارتباط با تعیین نرخ کرایه‌های تاکسی، اتوبوس و مترو در سال آینده، گفت: در جلسه امروز بعدازظهر کمیسیون حمل و نقل قرار است به این مسئله پرداخته شود و نتایج کارشناسی اعلام و در نهایت در صحن شورای شهر تهران تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی افزود: البته تا به امروز لایحه‌ای به صورت رسمی از سوی شهرداری تهران در ارتباط با نرخ کرایه‌های اتوبوس، تاکسی و مترو در سال ۱۴۰۲ به شورا ارسال نشده است و ان‌شاءالله بعدازظهر امروز در جلسه‌ای که با معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خواهیم داشت در ارتباط با نرخ‌های پیشنهادی شهرداری تهران تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: آنچه که مسلم است ما باید در بخش تاکسی ملاحظاتی داشته باشیم چرا که تاکسی متعلق به رانندگان است و تمام هزینه‌ها از جیب آنها پرداخت می‌شود و فعلا نیز نه دولت و نه شهرداری امکان ارائه سوبسید به رانندگان تاکسی را ندارند. تا جایی که امکان دارد ما حمایت از آنها البته با توجه به شرایط اقتصادی شهروندان خواهیم داشت.

تشکری هاشمی تاکید کرد: البته در موضوع مترو و اتوبوس موضوع متفاوت است و مترو و اتوبوس به عنوان وسایل کاملا عمومی مطرح هستند و ما تسهیلات یارانه‌ای را در قالب بلیت در نظر خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای شهر تهران یک سوم از هزینه بلیت را باید شهرداری حداقل یک سوم را دولت و حداکثر مسافران نیز یک سوم را پرداخت کنند که البته ما همیشه میزان دریافتی از مسافران را کمتر در نظر می‌گیریم و امسال نیز همین روش را خواهیم داشت.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دارد که میزان افزایش کرایه‌های تاکسی، اتوبوس و مترو بر اساس لایحه پیشنهادی شهرداری تهران به تصویب برسد، گفت: در این زمینه ما بعدازظهر جلسه خواهیم داشت و نتیجه آن اعلام می‌شود.

منبع: ايسنا
ارسال نظر
ارسال نظر