تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۷

اتفاقی عجیب در بازار خودرو

وزیر صمت درباره حذف قرعه کشی خودرو در سال آینده توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، وزیر صمت گفت: از اواسط سال آینده به تدریج قرعه کشی حذف می شود و این طور نیست که از ابتدای سال 1401 قرعه کشی نداشته باشیم چون هنوز تولید در حال رشد است و با تقاضا فاصله دارد.

وی درباره حذف قرعه کشی خودرو در سال آینده افزود: برآورد ما این است که نیاز خودرو در ایران حداکثر 1 میلیون و 500 هزار دستگاه است.

به گزارش اقتصادآنلاین، وزیر صمت  ادامه داد: برآورد می کنم تعداد قابل توجهی خودرو وارد خواهد شد چون سه سال واردات خودرو نداشتیم یک تقاضای انباشته وجود دارد و می تواند تا یکصد هزار خودرو و شاید بیشتر واردات انجام شود چون دولت این محدودیت را ندارد بنابراین واردات خودرو و افزایش تولید داخل، بازار را تأمین خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: وقتی خودرو به اندازه کافی باشد دیگر انگیزه سوداگری موضوعیت ندارد.

وزیر صمت تصریح کرد: سال آینده 15 درصد قیمت تمام شده خودرو کاهش پیدا می کند که این زیان خودروساز را کاهش می دهد الآن قیمت تمام شده بیشتر خودروها بالاتر از قیمت فروش آن است و این زیان موجب می شود خودروساز در تولید دچار مشکل شود.

وی درباره دو نرخی بودن خودرو و اختلاف زیاد با بازار در سال آینده گفت: قطعاً کاهش پیدا می کند چون الآن جذابیت وجود دارد و تقاضا بیشتر از عرضه می باشد و بین قیمت بازار با قیمت تولید فاصله وجود دارد بنابراین با تعادل بازار، تنظیم می شود.

برای مشاهده مشروح خبر مطلب «سال آینده تیبا، ۴۰۵ و سمند تولید نمی شود» را مطالعه کنید

این مطلب برایم مفید است
۶۲ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۰

  ای خدا لعنتتون کنه همشش درووغ

 • علی
  ۶ ۰

  این وعده ها رو سه ساله که دارن میدن ولی حرف بادهواست

 • علی
  ۰ ۰

  با سلام اگر این قضیه اتفاق بیافته انشالله دست مافیای خودرو که با جان ومال مردم بازی میکردن خاتمه پیدا میکنه.درود براین تصمیم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  حرف قبلی از دهانش در نشده بود

 • ناشناس
  ۰ ۰

  وای وای مسولان ایران ملت خیلی خیلی گوش دراز فرض میکنند

 • ناشناس
  ۱ ۰

  نه بابا مردم نخریدن روی دستشون باد کرده مشکل این مردم بانخریدن حل می شه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  فقط شکایت به امام زمان ازدست مافیای خودرو

دیگر رسانه‌ها