تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۱

مدارک مورد نیاز برای دریافت ارز دانشجویی چیست؟

براساس اعلام سازمان امور دانشجویان تمام دانشجویان شاغل به تحصیل واجد شرایط دریافت ارز دانشجویی می‌توانند از روز یک اسفند ۱۴۰۰ درخواست خود را ثبت کنند

به گزارش اقتصادآنلاین، با توجه به نامه شماره، ۳۳۵۴۲۴.۰۰ مورخ ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ اداره سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی تمام دانشجویان شاغل به تحصیل واجد شرایط دریافت ارز دانشجویی، می‌توانند از روز یک اسفند ۱۴۰۰ در خواست خود را ثبت کرده و فرم‌های لازم به‌همراه مدارک پیوست را تکمیل و در سامانه سجاد به آدرس https://portal.saorg.ir بارگذاری کنند.

بر اساس این گزارش سازمان امور دانشجویان فقط موظف به تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان بوده، روند و ضوابط پرداخت ارز بر اساس بخشنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی است، ضمناً تأمین و پرداخت ارز دانشجویی اعم از مقرری و شهریه به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS) است.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ارز دانشجویی

گواهی اشتغال به تحصیل ترم جاری با تأیید سامانه میخک

فرم I۲۰ مختص دانشجویان کشور آمریکا به همراه گواهی اشتغال به تحصیل با تأیید سامانه میخک

صرفاً ویزا دانشجویی

آپلود صفحات ورود و خروج پاسپورت

معافیت تحصیلی مختص دانشجویان مذکر

آپلود دانشنامه یا لغو تعهد مقاطع قبل الزامیست

دانشجویان قبل از درخواست ارز در سامانه به موارد زیر توجه کنند:

به مقطع کارشناسی، پیش دانشگاهی و سایر تحصیل در دوره‌های زبان و دوره‌هایی که منجر به اخذ مدرک تحصیلی دانشگاهی نمی‌گردد و همچنین مقطع معادل، پذیرش دانشگاه، بورسیه محل تحصیل ارز تعلق نمی‌گیرد.

بین ترم‌های تحصیلی نباید فاصله باشد

فقط به دانشجویانی ارز تعلق می‌گیرد که از کشور خارج شده و مشغول به تحصیل شده باشند.

هزینه پرداخت شده جهت درخواست ارز در سامانه مسترد نمی‌شود لطفاً از درخواست خود مطمئن باشید.

این مطلب برایم مفید است
۱۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

  • Fatemeh
    ۰ ۰

    باز چه خوابی برامون دیدید، این چیزا چیه مینویسید، مردم علاف میکنید، (برای سفارت نیاز به ۷۰ دلار یا یورو داریم)، میخریم، بعد که ویزا میاد میریم ارز دانشجویی بگیریم میگن با این کد ملی حتی ۱ دلار گرفته باشید ارز دانشجویی نمی تونید بگیرید.

دیگر رسانه‌ها