تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۹

عیدی ۲ میلیونی برای تمام کارمندان؟

بررسی‌ ها نشان داده بود که برای عیدی امسال دو پیش‌بینی جدی وجود دارد؛ در یک مورد مبلغ عیدی را نسبت یک میلیون و ۵۲۴ هزار تومان، تا ۵۰۰ هزار تومان افزایش داده و دو میلیون تومان به طور یکسان به تمامی کارکنان پرداخت شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، دولت در آستانه پرداخت اولین عیدی خود، سناریوهایی متفاوت از گذشته پیش‌بینی کرده است اما توقع از تصمیم نهایی، در تورم موجود بالای ۴۰ درصد کم نیست؛ عیدی که در این سال‌ها و در اوج تورم هم اغلب رشد سالانه فقط حدود ۱۰۰ هزار تومانی داشته است.

برای امسال و براساس امتیاز و ضریب حقوق، رقم عیدی کارکنان به یک میلیون و ۵۲۴ هزار تومان می‌رسد ولی این رقم معادل عیدی است که دولت سال گذشته پرداخته بود.

این در حالی است که در هفته جاری سازوکار و مبلغ پرداخت عیدی در هیات دولت نهایی خواهد شد و سازمان برنامه و بودجه با تامین منابع، پرداخت را در زمان واریز حقوق بهمن‌ماه انجام خواهد داد ولی ظاهرا با جریانی متفاوت از گذشته.

بررسی‌ ها نشان داده بود که برای عیدی امسال دو پیش‌بینی جدی وجود دارد؛ در یک مورد مبلغ عیدی را نسبت یک میلیون و ۵۲۴ هزار تومان، تا ۵۰۰ هزار تومان افزایش داده و دو میلیون تومان به طور یکسان به تمامی کارکنان پرداخت شود.

در سناریویی که با تاکید بر پرداخت عادلانه است، همان مبلغ یک میلیون و ۵۲۴ هزار تومان را برای همه در نظر بگیرند، با این تفاوت که برای افراد دارای همسر و فرزند مبلغ اضافه پرداخت شود؛ به طوری که برای همسر یک رقم تعیین و به هر یک از فرزندان هم نصف آن.

اما در پرداخت متغیر، چالش هماهنگی با قانون مدیریت خدمات کشوری نیز وجود دارد و ظاهرا این هم مطرح بوده که می توان مازاد بر یک میلیون و ۵۲۴ هزار تومان را به جای نقدی، بن کارت برای خرید کالا ارائه کرد که این طرح چندان قابل اجرا نیست.

این طرح‌ها هنوز نهایی و به تصویب دولت نرسیده و هر یک سازوکار خود را می‌طلبد و ممکن است مصوبه نهایی متفاوت از این باشد، ولی در این بین اصل مبلغ پرداختی به کارکنان مطرح است که حتی اگر دو میلیون تومان ثابت هم تصویب شود، نسبت به شرایط تورمی موجود، مورد نقد و گله کارکنان قرار دارد. 

برای مطالعه مشروح خبر اینجا کلیک کنید

این مطلب برایم مفید است
۱۳۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

 • محمد
  ۰ ۱

  عیدی باید برمبنای افراد تحت تکفل داده بشود خیلی بی عدالتی میباشد یکنفر وبا ۷نفر یک رقم عیدی دریافت کنند این انصاف نیست با این خرج گران

 • سید
  ۱ ۰

  آقایان عیدی باید اول برج۱۱مشخص ش د تا حال چه کنم چه کنم نباشد بن دیگر چه صیغه ای است عیدی همان دومیلیون است زود اعلام کنید تا هم کارمندان راحت شوند هم هم دولت

 • ناشناس
  ۲ ۱

  وقتی افراد در یک مملکت زندگی می کنند این قابل قبول نیست که دولت برای هرکدام‌در آمدی جداگانه در نظر بگیرد حال چگونه‌است ندارد ولی او فرد در همین‌مملکت‌کار می کند و‌مطابق‌دیرگان حق زندگی دارد این‌تفاوتی‌که‌به پرداخت عیدی در نظر گرفته شده باعث دلخوری میشود چون‌این‌دوفرد باندازه کار میکنند چرا در یک محیط کار بخاطر اینکه ایشان شاید زندگیش کامل نیست که ازدواج کند دولت هم او را از حق خودش محروم می کند

 • Mehran
  ۰ ۰

  هههه ابلاغ شده ...کجای کاری!!!؟؟؟

 • ناشناس
  ۱ ۰

  عیدی ندین راحت تر هستی

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلامعیدی ندهین راحتترین اخه ۲میلیون هم پوله شما کرنا یکنین

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ³

 • علی ابن رضا
  ۱ ۰

  با عرض سلام و احترام؟احتراما عیدی تمامی کارکنان و بازنشستگان دولت مبلغ ۴۰۰۰۰۰۰۰۰ریال است لطفاً دیگر شعار غیر متعارف و ما مربوط ندهید

 • مریم
  ۰ ۰

  اون فردی که بنا به دلائل اجتماعی، اقتصادی، و... مجرد هست اگر در محل کار خودش بیشتر از فرد متاهل کار نکنه کمتر کار نکرده این چه استدلال هیجانی و اختلاف برانگیزی هست که دولت سعی میکنه با این روش بین گروه های مختلف جامعه جنجال ایجاد کنه. تصمیمات بی پایه و اساس

دیگر رسانه‌ها