تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

گام های جدید برای اصلاح همسان سازی حقوق بازنشستگان

سرپرست معاونت فنی و عملیات بیمه‌ای صندوق بازنشستگی فولاد تازه‌ترین اقدامات برای اصلاح همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان فولاد را تشریح کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، محمد مهدی باباخانی تصریح کرد: بنا به درخواست بازنشستگان محترم مبنی بر لزوم بررسی مجدد همسان‌سازی انجام شده و اشکالاتی که نسبت به اجرای آن مطرح می‌نمودند، مدیریت جدید صندوق بازنشستگی فولاد دستور دادند همسان‌سازی انجام شده در سال ۹۹ و تطابق آن با قانون مربوطه مجددا با حضور و مشارکت نمایندگان کانون‌ها مورد بررسی قرار گیرد. لذا اصلاح این اشکالات در دستور کار معاونت فنی و عملیات بیمه‌ای و سایر ارکان صندوق قرار گرفت.

اشتباهات گذشته برای همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان تکرار نشود

وی افزود: برای اینکه در اصلاحاتی که در همسان‌سازی صورت می‌گیرد اشتباهات گذشته تکرار نشود، معاونت فنی و عملیات بیمه‌ای بر اساس تاکیدات مدیرعامل محترم صندوق از همه گروه‌های ذیربط از جمله کانون‌ها و کارشناسان جامعه بازنشستگی دعوت به عمل آورد تا با کارشناسان منتخب صندوق جلساتی برگزار کنند. این جلسات در سه نوبت برگزار و نتایج خوبی حاصل شد و فرایند قانونی اصلاح همسان‌سازی در دست اقدام است.

باباخانی گفت: بر اساس نتایج جلسات مذکور که مورد توافق نمایندگان بازنشستگان نیز شده است، اصلاح همسان‌سازی مطابق با اسناد بالادستی خواهد بود و عمدتا شامل آن دسته از بازنشستگانی خواهد شد که در دوران اشتغال خود بیشترین زحمات و سختی را کشیده اند.

همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان منتظر چیست؟

سرپرست معاونت فنی و عملیات بیمه‌ای صندوق بازنشستگی فولاد عنوان کرد: البته لازم به ذکر است اصلاح همسان‌سازی مستلزم تامین منابع مالی و هماهنگی با نهادهای بالادستی در جلسات آتی است. همچنان که مدیرعامل  نیز اعلام نموده اند، صندوق نسبت به اصلاح همسان‌سازی مبتنی بر ضوابط قانونی متعهد است اما با توجه به محدودیت‌های مالی صندوق، این امکان که بلافاصله پس از اصلاح همسان‌سازی و صدور احکام جدید، پرداخت‌ها انجام شود میسر نیست و پرداخت‌ها در یک بازه زمانی معقول در آینده انجام خواهد شد.

وی افزود بحثی که در مورد استعلام نیز وجود داردفقط در خصوص منظور شدن ۱۵ درصد افزایش به سقف افزایش بازنشستگی کشوری برای همسان‌سازی هست که منتظر پاسخ آن از نهادهای ذیربط هستیم.

منبع: ایلنا
این مطلب برایم مفید است
۲ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها