دیدگاه : ۲
اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

پیش بینی قیمت طلا و سکه برای ۲۰ بهمن / کاهش ۳۰۰ هزار تومانی سکه تمام

طلا و سکه امروز نیز در مدار کاهشی بود و سکه امامی به نیمه کانال ۱۱میلیون تومان رسید.

اقتصادآنلاین – صبا نوبری؛ بازار طلا و سکه، از ابتدای هفته روند کاهشی خود را با انتشار اخبار مذاکرات و همچنین کاهش قیمت دلار آزاد آغار کرد و سکه امامی به کانال ۱۱میلیون تومان بازگشت. روندی که هر چند در میانه هفته متوقف شد اما با آغاز دور جدید مذاکرات هسته‌ای بازار طلا دوباره در مدار نزول قرار گرفت.

به این ترتیب در این ساعت از معاملات، سکه امامی در قیمت ۱۱میلیون و ۵۰۰هزارتومان معامله می‌شود که نسبت به روز گذشته، کاهش ۳۰۰هزارتومانی را نشان می‌دهد. روز گذشته قیمت سکه امامی به ۱۱میلیون و ۸۳۲هزارتومان رسیده بود. 

پیش بینی قیمت طلا و سکه برای ۲۰ بهمن / کاهش ۳۰۰ هزار تومانی سکه تمام

نیم سکه نیز، ۶میلیون و ۵۷۰هزارتومان قیمت خورده است درحالی که این سکه روز گذشته ۶میلیون و ۷۰۰هزارتومان قیمت خورده بود. نیم سکه طی یک هفته گذشته کاهش ۲.۶ درصدی را تجربه کرده است.

پیش بینی قیمت طلا و سکه برای ۲۰ بهمن / کاهش ۳۰۰ هزار تومانی سکه تمام

ربع سکه هم امروز روند نزولی خود را ادامه داد و با کاهش ۱۰۰هزارتومانی نسبت به روز گذشته، در قیمت ۳میلیون ۶۳۰هزارتومان معامله می‌شود. ربع سکه نیز طی یک هفته گذشته کاهش ۳.۴۴ درصدی را تجربه کرده است.

پیش بینی قیمت طلا و سکه برای ۲۰ بهمن / کاهش ۳۰۰ هزار تومانی سکه تمام

سکه یک گرمی اما کاهش اندکی را امروز تجربه کرد و در قیمت ۲ میلیون ۲۵۹ هزار تومان معامله شد که نسبت به روز گذشته کاهش ۳ هزار تومانی را نشان می‌دهد. این سکه نیز طی یک هفته گذشته کم‌تر از یک درصد کاهش قیمت را ثبت کرده است.

پیش بینی قیمت طلا و سکه برای ۲۰ بهمن / کاهش ۳۰۰ هزار تومانی سکه تمام

هر گرم طلای ۱۸عیار نیز، با قیمت یک میلیون و ۱۱۵هزارتومان معامله می‌شود و نسبت به روز گذشته تغییر قیمتی چندانی نداشته است.

حباب سکه چقدر است؟

حباب انواع سکه نیز نسبت به روز گذشته پس از چند روز ثابت ماندن اندکی کاهش یافته است. به این ترتیب حباب ۴۰۰هزارتومان است. نیم سکه نیز ۹۸۰هزارتومان حباب دارد. همچنین ربع سکه ۸۳۳هزارتومان و هر سکه یک گرمی۸۸۱هزارتومان حباب قیمتی دارد. کاهش حباب سکه نیز حاکی از این موضوع است که سطح تقاضا نسبت به روزهای گذشته پایین آمده است.

بازار طلا تحت دو عامل اساسی انس جهانی و قیمت دلار قرار داد؛ در بازارهای جهانی افزایش تورم هر چند به عنوان عامل محرکی برای بازار طلا و افزایش تقاضا محسوب می‌شود اما طی چند وقت گذشته اجرای سیاست‌های انقباضی در آمریکا به عنوان عاملی منفی برای بازار جهانی مطرح است. در نقطه مقابل کاهش قیمت دلار و رسیدن به کف کانال ۲۶ هزار تومانی و حتی امیدواری برای کاهش بیش‌تر، گزینه کاهش قیمت طلا در بازار داخلی را محتمل تر می‌کند. 

با این وجود چندی پیش ابراهیم محمدولی، رییس اتحادیه طلا و جواهر در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین کاهش شدید قیمت طلا را دور از انتظار دانسته بود؛ محمد ولی گفته بود که با نزدیک شدن به پایان سال، کاهش قیمت طلا و همچنین و اجرای قانون ارزش افزوده، تقاضا نیز تا پایان سال برای طلا در بازار افزایش یابد. به اعتقاد محمد ولی قیمت هرگرم طلا از محدوده ۹۰۰هزارتومان پایین‌تر نمی‌آید؛ دلیل آن نیز این است که در جهان تقاضا برای طلا بالا رفته و مردم آن را به عنوان یک دارایی مطمئن در نظر می‌گیرند و به سمت آن خواهند رفت.

این مطلب برایم مفید است
۲۶ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۱

    فروشندگان بزودی پشیمان خواهند شد سخت پشیمان شکست مذاکرات در دسترس است .

  • ناشناس
    ۰ ۰

    از حصول توافقی که منافع مردم را تضمین کند هر ایرانی خوشحال خواهد شد اما آیا این کاهش قیمت شتابان در این مقطع که هنوز توافقی حاصل نشده منطقی است ؟

دیگر رسانه‌ها