کد خبر 584240
اقتصاد آنلاین گزارش می دهد؛

سبد پیشنهادی شرکت مشاور سرمایه ‌گذاری سهم‌ آشنا برای هفته دوم آذر

شرکت مشاور سرمایه‌گذاری سهم‌آشنا، پرتفوی پیشنهادی خود برای هفته دوم آذر ماه ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ در سبدی که شرکت مشاور سرمایه‌‌گذاری سهم‌آشنا، در تاریخ سوم آذر ماه ۱۴۰۰ ارائه داد، نام سه نماد «فجر»، «شبصیر» و «خکاوه» برای سرمایهگذاری در میان‌مدت به چشم می‌خورد. همچنین این شرکت، «صندوق سرمایه‌گذاری امین آشنا ایرانیان» را برای سرمایه‌گذاری در بلندمدت پیشنهاد داده است.

سبد پیشنهادی سرمایه گذاری میان‌مدت شرکت سهم‌آشنا

سهام شرکت فولاد امیرکبیر کاشان با نماد «فجر» که ۱۵درصد از این پرتفو را به خود اختصاص داده به عنوان یکی از گزینه‌های پیشنهادی شرکت مشاور سرمایه‌گذاری سهم‌آشنا است. نماد فجر، در آخرین روز معاملاتی هفته قیمت پایانی ۲۴,۲۷۰ریال را ثبت کرد. شرکت مشاور سرمایه‌گذاری سهم‌آشنا وضعیت تکنیکی مناسب سهم را به عنوان مهمترین دلیل انتخابش اعلام کرده و هدف قیمتی ۲۹,۵۰۰ریالی را برای فجر مشخص کرده که معادل بازدهی حدود ۲۱درصدی در میانمدت، برای سهامداران این شرکت است. 

سهام شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر که با نماد «شبصیر» در بازار اول فرابورس معامله می‌شود دومین سهمی است که در سبد پیشنهادی سهم‌آشنا قرار گرفته است. شبصیر که در پایان معاملات روز سوم آذر ماه، با قیمت ۱۱۱,۴۰۰ریال به استقبال هفته آینده رفته، هدف قیمتی ۱۴۵,۰۰۰ریالی و رشد حدود ۳۰درصدی را در میانمدت پیش روی خود می‌بیند. وضعیت مناسب شبصیر که نشات گرفته از رشد مناسب درآمد عملیاتی شرکت در سال جاری است، باعث شده تا این نماد ۱۵درصد از پرتفوی پیشنهادی این هفته شرکت سهم‌آشنا را به خود اختصاص دهد.

سومین سهامی که در سبد پیشنهادی سهم‌آشنا حضور دارد؛ سهام سایپا دیزل با نماد «خکاوه» است. نسبت p/e مناسب شرکت در قیاس با سایر نمادهای هم‌گروه مهم‌ترین دلیلی است که این سهم از سوی سهم‌آشنا به سرمایهگذاران پیشنهاد شده است. خکاوه در روز چهارشنبه گذشته، قیمت پایانی ۳,۷۹۰ریال را ثبت کرد؛ بر اساس پیش‌بینی شرکت سهم‌آشنا، نماد خکاوه در میانمدت با رشدی بالغ بر ۱۷درصد همراه شده و به قیمت۴,۴۵۰ریال خواهد رسید.

سبد پیشنهادی سرمایه گذاری بلندمدت شرکت سهم‌آشنا

در سبد پیشنهادی سهم‌آشنا، صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت امین آشنا ایرانیان، برای سرمایه‌گذاری در بلندمدت پیشنهاد شده است. این صندوق، اولین صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی است که در سایت فیپیران، موفق به کسب درجه عملکرد ۵ستاره شده است. همچنین این صندوق به طور ماهیانه سود تقسیم می‌کند و میانگین بازدهی آن بیش از ۲۹ درصد بوده است. شرکت مشاور سرمایه‌گذاری سهم‌آشنا، پیشنهاد کرده است که سهامداران ۶۰درصد از پرتفوی خود را به این صندوق اختصاص دهند.

لازم به ذکر است این سبد پیشنهادی توسط شرکت مشاور سرمایه گذاری سهم‌آشنا، جهت بازنشر در اختیار اقتصاد آنلاین قرار گرفته و هرگونه سود و زیان، برعهده سرمایه‌گذار خواهد بود.

ارسال نظر

  • امیر
    ۰ ۰

    حاکمیت نبایدسرمایه مردم بیتجربه راببورس دعوت میکرد

  • حمیدرضا
    ۱ ۰

    صندوق امین آشنا بازدهی سالانه زیر22درصد داره خواهشاً نگید29درصد و اطلاعات غلط ندید.