کد خبر 582030

واکنش نمایندگان مجلس به عدم پرداخت پاداش فرهنگیان

جمعی از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به هیات رییسه پارلمان بابت عدم پرداخت پاداش فرهنگیان از سازمان برنامه و بودجه شکایت کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به هیات رییسه قوه مقننه بابت عدم پرداخت پاداش فرهنگیان از سازمان برنامه و بودجه شکایت کردند.

متن شکایت نمایندگان مجلس از سازمان برنامه و بودجه به شرح زیر است:

وزارت آموزش و پرورش اظهار نموده، اعتبار موردنیاز توسط سازمان برنامه و بودجه تخصیص یافته و ابلاغ شده و پرداخت این مبلغ صرفا در انتظار تامین نقدینگی توسط خزانه داری کل کشور است‌، اما نتیجه پیگیری ها از خزانه داری کل کشور مبنی بر این است که سازمان برنامه و بودجه می بایست اعتبار لازم را جهت تامین پول و نقدینگی در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهد تا آن وزارتخانه بتواند اقدام لازم را بعمل آورد.

فرهنگیان کشور که در سال 1399 بازنشسته شده اند هر روز چشم انتظار این مبلغ اند و مدت بسیار زیادی است در انتظار وصول این پاداش هستند و عدم واریز آن مشکلاتی را در برنامه ریزی اقتصادی و معیشتی آنان ایجاد کرده است.

این عزیزان اظهار می دارند، چرا فرهنگیان بازنشسته سال 1399 که نزدیک 30 سال است خدمت کرده اند، حق قانونی آنان پرداخت نمی شود و باید جهت طلب حق خود روزانه درحال پیگیری از مجلس و دولت باشند و این درحالیست که ارزش پاداش آنان در سال گذشته بیشتر بوده و باتوجه به نرخ تورم و قیمت ارز، اکنون آن مبلغ، ارزش سال گذشته را ندارد.

سازمان برنامه و بودجه وظیفه قانونی خود را انجام نداده و حتی پس از دستور معاون اول و رییس دفتر رییس جمهور نیز، همچنان مبلغ مذکور تامین نکرده و حق قانونی این عزیزان بعد از 15 ماه همچنان پرداخت نشده است.

ارسال نظر

  • بی باک فرهنگی
    ۰ ۰

    چرا حق التدریسی معلمان شاغل رو واریز نمیکنید خدا لعنت کنه شماها چندین ماه از سال گذشته ویک ماه از سال نود وهشت ای تو اون سرتان بخورد

  • علی
    ۰ ۰

    چرا حق التدریس معلمان بعد از دوسال هنوز پرداخت نشده؟؟؟.لعنت بر پدرتون.لعنت بر پدر نماینده ایی ک پیگیر نیست