کد خبر 581981
اقتصاد آنلاین گزارش می دهد؛

سبد پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن برای هفته اول آذر

شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن، پرتفوی پیشنهادی خود برای هفته اول آذر ماه ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ در سبدی که شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن، در تاریخ ۲۶آبان ماه ۱۴۰۰ ارائه داد، نام چهار نماد «شیران»، «شکلر» و «هرمز» برای سرمایهگذاری در میان‌مدت به چشم می‌خورد. همچنین این شرکت، سهم‌ های «شاملا»، «دقاضی» و «شبصیر» را برای سرمایه‌گذاری در بلندمدت پیشنهاد داده است.

سبد پیشنهادی سرمایه گذاری میان‌مدت شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن 

سهام شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی ایران با نماد «شیران» که ۲۰درصد از این پرتفو را به خود اختصاص داده به عنوان یکی از گزینه‌های پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن است. نماد شیران، در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته قیمت پایانی ۲۲,۸۰۰ریال را ثبت کرد. شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن سودآوری بالای ۴۰۰تومان در سال جاری را برای این سهم به عنوان مهمترین دلیل انتخابش اعلام کرده و هدف قیمتی ۳۵،۰۰۰ریالی را برای شیران مشخص کرده که معادل بازدهی حدود ۵۳درصدی در میانمدت، برای سهامداران این شرکت است. 

سهام شرکت نیرو کلر که با نماد «شکلر» در بورس تهران معامله می‌شود دومین سهمی است که در سبد پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن قرار گرفته است. شکلر که در پایان معاملات روز ۲۶آبان ماه، با قیمت ۳۳,۲۷۰ریال هفته را به پایان رسانده؛ هدف قیمتی ۷۵،۰۰۰ریالی و رشد حدود ۱۲۵درصدی را در میانمدت پیش روی خود می‌بیند. وضعیت مناسب شکلر که نشات گرفته از مدیریت جدید و برنامه های آتی برای سودآوری است، باعث شده تا این نماد ۱۵درصد از پرتفوی پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن را به خود اختصاص دهد.

سومین سهامی که در سبد پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن قرار دارد؛ سهام فولاد هرمزگان جنوب با نماد «هرمز» است. چشم انداز سود آوری ۳۵۰ تا ۴۰۰ تومانی شرکت مهم‌ترین دلیلی است که این سهام به سرمایهگذاران پیشنهاد شده است. هرمز در روز چهارشنبه گذشته، قیمت پایانی ۱۶,۷۵۳ریال را ثبت کرد؛ بر اساس پیش‌بینی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن، این نماد در میانمدت با رشد ۴۳درصدی همراه شده و به قیمت ۲۴،۰۰۰ریال خواهد رسید. از همین رو شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن ۲۰ درصد از پرتفوی پیشنهادی خود را به نماد هرمز اختصاص داده است.

سبد پیشنهادی سرمایه گذاری بلندمدت شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن

شرکت معدنی‌ املاح‌ ایران‌ با نماد بورسی «شاملا» سهم دیگری است که ۱۵درصد از این سبد پیشنهادی را به خود اختصاص داده است. بر اساس پیش‌بینی کارگزاری بانک صنعت و معدن، شاملا که در آخرین روز معاملاتی خود قیمت ۳۰,۲۵۰ریالی را تجربه کرده، در بلند‌مدت قیمت ۵۶،۰۰۰ریال را هدف‌گذاری کرده است. در صورتی که شاملا به تارگت مورد نظر صنعت و معدن دست پیدا کند، سودی بالغ بر ۸۵درصد را عاید سهامدارانش خواهد کرد. داشتن طرح توسعه و همچنین ریالی بودن هزینه‌های شرکت، از اصلی‌ترین دلایلی بوده که شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن این مجموعه را برای سرمایه‌گذاری بلندمدت در سبد پیشنهادی هفته اول آذر ماه ۱۴۰۰ قرار داده است.

سهام شرکت داروسازی شهید قاضی که با نماد «دقاضی» در بورس تهران معامله می‌شود دومین سهمی است که در سبد پیشنهادی بلندمدت شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن قرار گرفته است. دقاضی که در پایان معاملات روز ۲۶آبان ماه، با قیمت ۲۸,۹۲۰ریال هفته را به پایان رسانده؛ هدف قیمتی ۴۳،۰۰۰ریالی و رشد بیش از ۴۸درصدی را در بلند‌مدت پیش روی خود می‌بیند. وضعیت مناسب دقاضی که نشات گرفته از افزایش نرخ های دریافتی اخیر و طرح های توسعه ای است، باعث شده تا این نماد ۱۵درصد از پرتفوی پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن در بلندمدت را به خود اختصاص دهد.

شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر با نماد بورسی «شبصیر» سهم دیگری است که ۱۵درصد از این سبد پیشنهادی را شامل می‌شود. بر اساس پیش‌بینی کارگزاری بانک صنعت و معدن، شبصیر که در آخرین روز معاملاتی خود قیمت ۱۱۷,۰۰۰ریالی را تجربه کرده، در بلند‌مدت قیمت ۱۷۰،۰۰۰ریال را هدف‌ گرفته است. در صورتی که شبصیر به تارگت مورد نظر صنعت و معدن دست پیدا کند، سودی بالغ بر ۴۵درصد را عاید سهامدارانش خواهد کرد. چشم انداز سودآوری شرکت و افزایش سرمایه از تجدید، از اصلی‌ترین دلایلی بوده که شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن این مجموعه را برای سرمایه‌گذاری بلندمدت در سبد پیشنهادی هفته اول آذر ماه ۱۴۰۰ قرار داده است.

لازم به ذکر است این سبد پیشنهادی توسط شرکت مشاور سرمایه گذاری سهم‌آشنا، جهت بازنشر در اختیار اقتصاد آنلاین قرار گرفته و هرگونه سود و زیان، برعهده سرمایه‌گذار خواهد بود.

ارسال نظر