کد خبر 581155

حقوق معلمان در کشور‌های مختلف دنیا چقدر است؟

در این گزارش به میزان فعالیت، حقوق و دستمزد معلمان سراسر دنیا اشاره کرده ایم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، چاک گزارش داد: آیا تا به حال معلمی را ملاقات کرده اید که بیش از ۱۳۸ هزار دلار در سال درآمد داشته باشد؟ شاید بهتر باشد با معلمان در لوکزامبورگ صحبت کنید، جایی که حقوق اولیه معلمان در مقطع متوسطه اول ۷۹ هزار دلار معادل دلار آمریکا است.

معلمان در لوکزامبورگ ۳۰ درصد بیشتر از هر معلم دیگری در جهان حقوق می‌گیرند، دریافتی که تقریباً از حداکثر حقوق معلمان هر کشور دیگری بیشتر است. این موضوع در حالی پیش می‌رود که معلمان در استونی با حداکثر پتانسیل درآمد خود حدود ۱۷ هزار دلار در سال درآمد دارند.

بخش دیگر دریافتی‌های قابل توجه در میان قشر معلمان در جهان به آموزش در آلمان و دانمارک مربوط می‌شود که معلمان با حقوق اولیه خود نزدیک به حداکثر پتانسیل درآمدی را دارند.

معلمان در کانادا، ایالات متحده و نیوزلند در پایان دوران کاری خود به حداکثر حقوق خود می‌رسند و پس از ۱۵ سال سابقه به بالاترین حقوق خود دست پیدا می‌کنند. در انتهای مقیاس، معلمان مکزیکی تنها ۳۰ درصد از پتانسیل درآمد خود را با حقوق اولیه خود به دست می‌آورند.

عکس متن

تاثیر اضافه کار کردن در دریافتی معلمان

داده‌های حقوق معلمان در سطح جهانی و مقایسه این موضوع با تعداد ساعت‌های تدریس سالانه برای همان کشور‌ها مقایسه شد تا دریابیم کدام معلمان برای دستمزدشان بیشتر کار می‌کنند. جای تعجب نیست که معلمان لوکزامبورگ بیشترین دستمزد را برای ساعات کاری خود دریافت می‌کنند.

با این حال، روی دیگر این مقیاس جالب‌تر است و نشان می‌دهد که معلمان در کلمبیا، شیلی، مکزیک و ایالات متحده بیش از هر کشور دیگری زمان صرف تدریس می‌کنند.

کلمبیا با ۱۲۰۰ ساعت در سال بیشترین ساعات تدریس را دارد که با توجه به دستمزد نسبتاً کم معلمان کلمبیایی تعجب آور است. توجه به این نکته حائز اهمیت است که این تعداد ساعات تدریس است و شامل وظایف آموزشی اضافی مانند زمان آماده سازی، برنامه‌های فوق برنامه یا زمان کمک اضافی دانش آموز نمی‌شود.

عکس 2

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) داده‌های ارائه شده را در گزارش سال ۲۰۱۵ آموزش در یک نگاه جمع آوری کرده است. داده‌های حقوق و دستمزد سال ۲۰۱۳ برای حقوق معلمان با استفاده از شاخص برابری قدرت خرید (PPP) با هزینه زندگی تنظیم شده و به دلار آمریکا تبدیل می‌شود. حقوق قانونی ارائه شده شامل پاداش، حقوق مرخصی، حقوق مرخصی استعلاجی یا سایر پرداخت‌های اضافی مربوط به کار نمی‌شود.

ارسال نظر

  • ر
    ۱ ۱

    مقاسیه شود باایران اسلامی

  • ناشناس
    ۰ ۰

    حقوق کارگر هارو هم مقایسه کنید