کد خبر 579857

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

با وجود اینکه حدود سه سال از ارائه طرح اصلاح قانون مهریه به مجلس می‌گذرد، اختلافات بر سر مواردی از این طرح همچنان ادامه دارد.

اقتصادآنلاین - عاطفه حسینی؛ این طرح که با هدف ممنوعیت وضع مهریه‌های کلان تدوین شد، حالا خود تبدیل به محلی برای دعوا میان موافقان و مخالفان و حتی میان کمیسیون حقوقی و قضایی و فراکسیون زنان و خانواده مجلس شده است.

این تناقض‌ها و اختلاف نظرها درحالی ادامه دارد که فشار مضاعف ده‌ها هزار پرونده مربوط به مهریه بر ساختار قضایی کشور سبب شده بیش از پیش ضرورت وضع قوانینی جدید در موضوع مهریه احساس شود.

تدوین: شیما احمدی

حجم ویدیو: 30.62M | مدت زمان ویدیو: 00:10:54
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۷

  مهریه حق زن است با کم توجهی به حق زن زن را بیچاره و بی خانمان نکنید . اگر دادگاه حمایت واقعی از زن کند هم طلاق کم میشود و هم مردان رغبت به ازدواج دارند . این گفته را از قانون بردارید که هروقت مرد اراده کند میتواند زنش را طلاق دهد . این جمله یعنی ما به خانواده اهمیت نمی دهیم . واز خانواده حمایت نمیکنیم .

  • وحید
   ۴ ۰

   در جواب به اون فردی که در نظرات نوشته مرد میتونه هر وقت دلش خواست زن را طلاق بده میگم اصلا هم اینطور نیست مرد به شرطی میتونه زن را یکطرفه طلاق بده که مهریه را پرداخت کرده باشه حتی درصورت اثبات اعسار هم ملزم به دادن پیش پرداخت است .
   متاسفانه آقایون هیچ وقت رسانه نداشتن تا بتونن مشکلاتشون را بیان کنن آقایون هم باید مثل زنان فراکسیون داشته باشند تا بتونن حقوقشون را مطالبه کنن .
   اکثر قوانین ازدواج که این سال ها گفته شده زن را محدود میکنه به نوعی همین مشکلات را چه بسا بیشتر برای مرد هم ایجاد میکنه ولی متاسفانه تا وقتی مردان رسانه ای نداشته باشن جامعه ففط به مشکلات زنان اهمیت میده.

  • ناشناس
   ۰ ۶

   این همه دارن شب و صبح به نفع مردا حرف میزنن تازه رسانه ام میخواید! رو که نیست....

  • وحید
   ۵ ۰

   لطفا چند مورد از حرفایی که شب و صبح به نفع مردا میزنن را بفرمایید تا بررسی کنیم ببینیم آیا ادعاتون حقیقت داره یا خیر
   در ادامه من هم تمام ادعاهای غلط که گفته میشه تنها حقوق زن ها در ازدواج و ... رعایت نمیشه را براتون شرح میدم تا متوجه بشید این ها همگی کاملا دو طرفه هستند ولی صرفا به واسطه نبود رسانه برای آقایون روی دیگر سکه بیان نمیشه.

 • عقل سالم
  ۴ ۰

  زنده باد مجردی!!!
  گور پدر متاهلی!!!!

پربازدیدترین ویدیو ها