کد خبر 579600
چراغعلی مطرح کرد؛

ممنوعیت استفاده از مازوت در واحدهای صنعتی تهران

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان تهران را تشریح کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، عبدالرضا چراغعلی در دومین جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان تهران اظهار داشت: با توجه به گزارش اداره هواشناسی استان تهران مبنی بر استمرار پایداری هوا و انباشت آلاینده‌ها تا پایان روز چهارشنبه و همچنین بالا بودن شاخص کیفی هوا بر اساس ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا مقرر شد پایگاه‌های سیار فوریت‌های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد جانمایی شوند.

وی ادامه داد: پلیس راهور تهران نسبت به جلوگیری از تردد کلیه موتورسیکلت ها و خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی اقدامات لازم را به عمل آورند و فرمانداران استان نسبت به جلوگیری از مصرف سوخت مازوت توسط کلیه واحدهای صنعتی تولیدی و خدماتی اقدامات کنند. همچنین شرکت گاز استان نیز برنامه ریزی لازم را برای تامین سوخت گاز مورد نیاز کلیه واحدهای متصل به شبکه گازرسانی را انجام دهد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی از تردد خودروها و سرویس های فرسوده، دودزا و فاقد معاینه فنی خودداری کنند و فرمانداران شهرستان‌های استان نسبت به اجرای مصوبات جلسه کاهش آلودگی هوا اهتمام ویژه داشته باشند.

بر اساس پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، چراغعلی گفت: شهرداری های استان در راستای نظارت ویژه بر جلوگیری از پسماندسوزی، کاهش جلوگیری از فعالیت های عمرانی در سطح شهر و جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس ها و مینی بوس ها در پایانه‌های مسافربری اقدام کنند.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    آقا زوده هنوز، جا داره ریه ها!

  • ناشناس
    ۰ ۰

    مازوت هست و زیادی هم هست و مشتری هم ندارد و مفت است و امکان انبار هم ندارد ولی ما صنعت نفت داریم و تکنولوژی سوزاندن مازوت در نیروگاه هم داریم پس باید این ها را بسوزانیم!