کد خبر 579023

جزییات پرداخت وام ۱۰۰میلیونی به‌ زندانیان

مدیرکل اقدامات تأمینی سازمان زندان‌ها گفت: مددجویان آزاد شده بر اساس حرفه و هنری که در طول حبس در زندان یاد گرفته‌اند می‌توانند تا یکصد میلیون تومان وام خوداشتغالی با حداقل سود و ضمانت یارانه دریافت کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مسعود دائی، مدیرکل اقدامات تأمینی سازمان زندان‌ها از اجرای نذر هشتم به همت نیکوکاران استان تهران و همراهی ستاد دیه این استان و مرکز مراقبت بعد از خروج سازمان زندان‌ها خبر داد و گفت: طی انجام این برنامه 120 نفر از زندانیان ندامتگاه تهران بزرگ آزاد شدند.

دائی با اعلام این خبر در مراسم آزادی زندانیان در قالب نذر هشتم گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، مددجویان آزاد شده بر اساس حرفه و هنری که در طول حبس در زندان یاد گرفته‌اند می‌توانند تا 100 میلیون تومان وام خوداشتغالی با حداقل سود و ضمانت‌های آسان مانند یارانه یا مستمری دریافت کنند.

وی افزود: حتی اگر فرد آزاد شده نتواند این وام را دریافت کند، می‌تواند شخص دیگری را معرفی کند و وام به او پرداخت شود؛ به شرطی که آن شخص زندانی آزاد شده را در کارگاه یا مغازه‌اش استخدام کرده و برابر قانون کار به وی حقوق و‌ دستمزد پرداخت کند.

همچنین در این مراسم علی اسمعیلی، جانشین زندان‌های استان تهران ضمن تقدیر از تلاش‌های مددکاران زندان‌ها، ستاد دیه، مرکز مراقبت بعد از خروج و نیکوکارانی که به یاری زندانیان نیازمند می‌شتابند، گفت: بازگشت به جامعه، چهار مرحله دارد: آگاهی به شرایط موجود، شناخت وضعیت و سعی در ترمیم آن، تعهد به خود و اقدام عملی برای ساختن زندگی سالم که می‌تواند از بازگشت دوباره به زندان پیشگیری کند.

اسمعیلی ادامه داد: شما زندانیانی که امروز آزاد می‌شوید در ابتدا باید قدردان ستون خانواده خود باشید. کسی که در نبود شما کانون خانواده را حفظ کرده است.

وی توضیح داد: نذر هشتم از برنامه‌های ابداعی رییس سازمان زندان‌هاست که به موجب آن هشتم هر ماه هشت نفر آزاد می‌شوند.

اسمعیلی تصریح کرد: با توجه به جمعیت کیفری زندانیان ‌و استقبال نیکوکاران استان تهران، از ابتدای سال جاری تاکنون، 438 نفر با پرداخت 18 میلیارد تومان از سوی خیرین آزاد شده‌اند.

بنا به اعلام این خبر، در اجرای نذر هشتم 120 مددجو با پرداخت بدهی یا رد مال از سوی نیکوکاران و جلب رضایت شکات آزاد شدند.

ارسال نظر