کد خبر 577179

ورود مجلس به ماجرای آزمون استخدامی دوره هشتم

نماینده میانه در مجلس گفت: جمعی از جوانان که در سال گذشته آزمون استخدامی دادند تا جذب وزارت کشور شوند تا در سطوح مختلف به ویژه در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها بتوانند انجام وظیفه کنند اما متاسفانه به صورت غیرمترقبه‌ای متوقف شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مهدی اسماعیلی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست تعداد زیادی از متقاضیان تعیین تکلیف پذیرفته شدگان آزمون استخدامی دوره هشتم در وزارت کشور اظهار داشت: یکی از وظایف حاکمیت و همچنین برابر قوانین بالادستی و قانون اساسی ایجاد اشتغال برای جوانان است.

وی افزود: باتوجه به ظرفیت‌های بالایی که جوانان کشور دارند و نخبگان کشور که جویای کار هستند، می‌طلبد که تمام مسئولان در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان تلاش کنند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از سازوکارهایی که در چرخه زمانی متفاوت ما شاهد بودیم این است که دولت توانسته عده‌ای را در مشاغل اداری به استخدام خود در بیارود که یکی از این موارد وزارت کشور است. 

اسماعیلی ادامه داد: اخیرا مراجعات متعددی که در حوزه انتخابیه و نقاط مختلف به بنده شد این بود که جمعی از جوانان که در سال گذشته آزمون استخدامی دادند تا از این طریق جذب وزارت کشور شوند تا در سطوح مختلف به ویژه در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها بتوانند انجام وظیفه کنند، اینها تمام مراحل استخدامی را برابر ضوابطی که برای آنها تعیین شده و سازوکارهایی که اعلام کرده بودند طی کردند، اما با تغییر دولت و روی کارآمد دولت سیزدهم این امر متوقف مانده و در آستانه شروع به کار این جوانان است که مدت‌هاست درگیر مسائل استخدامی خود شدند و تمامی مراحل قانونی هم طی شده بود اما متاسفانه به صورت غیرمترقبه‌ای متوقف شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در خاتمه عنوان کرد: ما در راستای وظیفه نمایندگی خود درصدد این هستیم که از وزارت کشور این مسئله را پیگیری کنیم و علت این امر را جویا شویم و اگر نیاز به کمک مجلس هم باشد بتوانیم این مشکل را برطرف کنیم تا جوانانی که با امید بسیار برای استخدام و جذب در وزارت کشور تلاش کرده بودند و مدت‌ها درگیر این قضیه شدند، سریعا به نتیجه لازم برسند؛ لذا ما هم این موضوع و پیگیری‌های خود را دنبال و سعی میکنیم اطلاع رسانی کنیم تا مطمئن شوند حقی از آنها ضایع نشود.

ارسال نظر

 • رضا
  ۴ ۰

  باسلام ما 1500 نفر قبول شدگان نهایی آزمون استخدامی وزارت کشور خواهشمندیم دستور مجوز برای بارگذاری مدارک ، صدور کدمستخدمی که به دستور وزیر کشور متوقف شده را صادر کنند تا هرچه سریع تر فرآیند به کارگیری نیروهای جدید استخدامی که روزهای سختی رو از لحاظ معیشتی میگذرونیم و درتنگنا قرارداریم فراهم شود باتشکر.

 • مسیحا
  ۴ ۰

  با تشکر از جناب آقای دکتر اسماعیلی صدای مظلومیت ما رابه مجلس برسونید

 • علی
  ۴ ۰

  با تشکر از زحمات نماینده محترم امیدوارم هر چه سریعتر مسئولین اقدامات لازمه رو انجام بدند تا ماهایی که بخاطر این شغل مجبور به استعفا از کارمون شدیم به زودی کارمون رو شروع کنیم

 • علی
  ۰ ۰

  با عرض سلام و ادب
  ضمن تشکر از شما جناب دکتر اسماعیلی در خواست داریم برای تسریع استخدامی و تعیین تکلیف ما و صدور کد مستخدمی از مقام عالی وزارت کشور پیگیری نمایید با سپاس از توجه و همراهی شما

 • نصراله
  ۰ ۰

  با سلام و عرض ادب. ممنون خوشحالیم از داشتن نمایندگانی که خواسته بر حق جوانان این مرز و بوم رو شجاعانه اعلام میکنن درود بر آقای دکتر اسماعیلی

 • محمد محمدیان
  ۰ ۰

  با عرض سلام و ادب
  ضمن تشکر از شما جناب دکتر اسماعیلی در خواست داریم برای تسریع استخدامی و تعیین تکلیف ما و صدور کد مستخدمی از مقام عالی وزارت کشور پیگیری نمایید با سپاس از توجه و همراهی شما بزرگوار