کد خبر 576326
اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

رشد ۷۶درصدی قیمت در فعالیت تامین جا و غذا / بخش خدمات تورم ۴۵.۱درصدی داشت

بخش خدمات در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ۱۴۰۰، ۴۵.۱ درصد تورم داشته است.

اقتصادآنلاین - شادی همایونی؛   در میان بخش‌های خدمات در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به بخش "آب رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت‌های تصفیه " (١٢.٧ درصد) و بیشترین آن مربوط به بخش "فعالیت‌های خدماتی مربوط به تأمین جا و غذا (٧٦.٢ درصد) است.

۱۱ درصد رشد قیمت نسبت به فصل قبل

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات کل کشور نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل تابستان ١٤٠٠ به ١١،١ درصد رسید که در مقــایسه با همین اطلاع در فصل قبل (١١.٢) ٠.١ واحــــد درصد کاهش دارد. کمتـــرین تورم فصلــی به ترتیب مربوط به بخش­های" آب رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعـــالیت­های تصفیه" (٣.٠ درصد) و "اطلاعات و ارتباطات" (٤.٢ درصد) می­باشد. بیشترین تورم فصلی نیز به ترتیب مربوط به "فعالیت‌های مربوط به سلامت انسان و مددکاری اجتماعی" (١٧.٨) و "فعالیت­های خدماتی مربوط به تأمین جا و غذا" (١٦.٣ درصد) است.

اطلاعات و ارتباطات کمترین نرخ تورم نقطه به نقطه را دارد

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات کل کشور نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل تابستان ١٤٠٠ به ٤٧،٨ درصد رسیــد که در مقایسه با همیــن اطلاع در فصل قبل (٤٨.٧) ٠.٩ واحـــد درصد کاهش داشته است. به عبــــارتی، میــانگین قیمت دریافتی توسط ارائه دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در فصل تابستان ١٤٠٠ نسبت به فصل تابستان ١٣٩٩، ٤٧.٨ درصد افزایش دارد. در بخش‌های خدمات کمترین نرخ به ترتیب مربوط به بخش "اطلاعات و ارتباطات" (٢٣.٥ درصد) و "فعالیت‌های املاک و مستغلات" (٢٤.٨) و بیشترین نرخ به ترتیب مربوط به بخش "فعالیت‌های خدماتی مربوط به تأمین جا و غذا " (٨٧.١ درصد) و " فعالیت‌های اداری و خدمات پشتیبانی" (٧٧.١) است.

5432

ارسال نظر