کد خبر 575469
وزیر نفت:

سهمیه بنزین جبرانی برای مردم در نظر گرفته می‌ شود

وزیر نفت گفت: ظرف یک تا دو روز آینده همه جایگاه‌های عرضه سوخت کشور به سامانه متصل می‌شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، جواد اوجی، وزیر نفت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ظرف یک تا دو روز آینده همه جایگاه‌های عرضه سوخت کشور به سامانه متصل می‌شوند، گفت: هم‌اکنون حدود ۴۰۰۰ جایگاه در سطح کشور فعال شده است.

او ادامه داد: تاکنون حدود ۸۰۰ جایگاه عرضه در سراسر کشور به سامانه هوشمند سوخت متصل شده است و پیش‌بینی می‌کنیم ظرف یک تا دو روز آینده همه جایگاه‌های عرضه کشور به سامانه متصل شوند. با هماهنگی رییس‌جمهور سهمیه بنزین ویژه‌ای به منظور جبران اختلال‌رسانی سوخت در روزهای اخیر برای مردم در نظر گرفته می‌شود.

وزیر نفت توضیح داد: از تمامی کارکنان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی به‌ویژه کارکنان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برای مدیریت این مشکل قدردانی می‌کنم.

وزیر نفت تاکید کرد: خوشبختانه هیچ مشکلی در سهمیه کارت سوخت هوشمند پیش نیامده و ذخایر بنزین خوبی هم داریم. هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین نیز نداریم.

او بیان کرد: طبق فراخوانی که به شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت داده شده، اکثر همکاران به صورت سه شیفت مشغول فعالیت هستند. بیش از ۵۰ هزار نفر درگیر این قضیه هستند و در تلاش برای افزایش تیم‌های تخصصی هستند.

اوجی در پاسخ به سوالی مبنی بر ایجاد اختلال در تولید بنزین گازوئیل و سوخت جت پالایشگاه شازند و شایعه حمله سایبری به این پالایشگاه توضیح داد: در تمامی پالایشگاه‌های نفتی گازی و حتی صنایع پتروشیمی ایجاد اختلال فنی امکان پذیر است.

ارسال نظر