کد خبر 574830
در گفت و گو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

بنزین یارانه ای قطع شد / احتمال حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت؟

با ایجاد اختلال در سامانه هوشمند عرضه بنزین قطع شد.

اقتصاد آنلاین شادی همایونی؛ همایون صالحی رییس کانون انجمن جایگاه داران سوخت در گفت و گو با اقتصاد آنلاین گفت: سامانه هوشمند دچار اختلال شده به همین دلیل فعلا امکان سوختگیری بنزین 1500 تومانی نیست. در تلاش هستیم به جایگاه ها مراجعه می کنیم و سیستم بای پس شود تا بنزین با نرخ 3 هزار تومانی به مردم عرضه شود.

او تاکید کرد: در حال حاضر مسئولان در حال بر طرف کردن این مشکل هستند اما فعلا بنزین با نرخ سه هزار تومانی امکان عرضه خواهد داشت. 

صالحی افزود: چون اخلالی در سامانه هوشمند ایجاد شده که باید بررسی شود. تا این لحظه در پیدا کردن مشکل سامانه موفق نبوده ایم لذا فعلا بنزین با نرخ 3 هزار تومان عرضه می شود.

تکمیلی: مشکلی برای سهمیه های مردم ایجاد نمی شود

در پی انتشار اخباری در خصوص حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت کشور، سخنگوی وزارت نفت درباره اختلال در پمپ بنزین‌ها گفت: مشکل فنی در سامانه کارت سوخت اتفاق افتاده و سامانه هوشمند را از مدار خارج کرده است .

در پی انتشار اخباری در خصوص حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت کشور، سخنگوی وزارت نفت درباره اختلال در پمپ بنزین‌ها گفت: مشکل فنی در سامانه کارت سوخت اتفاق افتاده و سامانه هوشمند را از مدار خارج کرده است .

علی فروزنده سخنگوی وزارت نفت در جمع خبرنگاران گفت: سوخت گیری در جایگاه‌های سوخت با مشکل مواجه نیست، مشکلی برای سوخت گیری وجود ندارد و مردم می توانند با قیمت آزاد سوخت گیری کنند.

وی ادامه داد: این اطمینان را به مردم می دهم که هیچ مشکلی برای سهمیه سوخت مردم به وجود نخواهد آمد و کارشناسان در حال بررسی و رفع مشکل هستند و به محض رفع مشکل به مردم اطلاع رسانی می شود.

فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران هم گفت: جلسه ای فوری درباره اختلال سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در حال برگزاری است که به محض پایان یافتن جلسه اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۰

  ممنون از مسولین واقعا روند رو به جلو و خوبی رو داریم طی می کنیم

 • Farzad
  ۱ ۰

  عمدا قطع کردن تا عکس العمل مردم رو ببینن

 • من یک ایرانیم
  ۱ ۰

  سناریوی جدید آقایون رئیس رؤسا👉👉👉

 • مهدی
  ۱ ۰

  این کارا خودشون هسته دوباره دزدی از ملت میخوان مردم رو به بنزین گرون عادت بدن

 • ناشناس
  ۱ ۱

  صد درصد باز دارن به مردم کلکبزنن مردم بدبخت

  • ناشناس
   ۰ ۰

   اینها همه دروغ هست میخوان مردم را با بنزین سه هزارتومانی عادت بدن. خخخخ

 • راننده تاکسی
  ۰ ۰

  سلام
  خوبیش اینه دشمنان هم به نفع اینا کار میکنن !
  چرا هکرها بنزینو۱۵۰۰نکردن خیلی عجیبه‌