کد خبر 571614

ابطال قرارداد واگذاری کشتارگاه صنعتی «جونقان» به بخش خصوصی

رییس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری از ابطال قرارداد واگذاری کشتارگاه صنعتی «جونقان» به بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، احمدرضا بهرامی در این‌باره تصریح کرد: در تاریخ دوم مردادماه سال ۱۳۹۷ سازمان خصوصی‌سازی کشور اقدام به واگذاری کشتارگاه صنعتی جونقان به شرکت «یاران جنوب کوشک» کرد.

وی افزود: کل ثمن مورد معامله در این قرارداد ۲۶۹ میلیارد و ۷۰۹ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۷۸۸ ریال بوده که از این مبلغ نزدیک به ۸ میلیارد ریال آن نقداً پرداخت شده و مابقی طی اقساط ۱۰ ساله، از سال ۱۳۹۷ تا سال ۱۴۰۷ در ۲۰ قسط تقسیم‌بندی شده بود.

رییس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در سال ۱۳۹۸ شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان به موضوع نحوه واگذاری کشتارگاه صنعتی جونقان ورود پیدا کرد و پس از بررسی‌های لازم در مهرماه همان سال دادخواستی را به طرفیت سازمان خصوصی‌سازی کشور و شرکت یاران جنوب کوشک مبنی بر ابطال قرارداد واگذاری در دادگستری شهرستان فارسان مطرح کرد که پس از رسیدگی‌های صورت‌گرفته در شهریور سال ۱۳۹۹ دادگاه بدوی در فارسان حکم به بطلان قرارداد واگذاری صادر کرد.

بهرامی ادامه داد: شرکت یاران جنوب کوشک و سازمان خصوصی‌سازی کشور تقاضای فرجام‌خواهی و تجدیدنظرخواهی کردند که اعتراض هر دو در دیوان عالی کشور و دادگاه تجدیدنظر استان چهارمحال و بختیاری رد شد و رأی دادگاه بدوی مورد تأیید قرار گرفت.

وی گفت: پس از این رسیدگی نیز توسط وزیر وقت اقتصاد به نمایندگی از سازمان خصوصی‌سازی کشور و همچنین شرکت یاران جنوب کوشک، درخواست اعمال ماده ۴۷۷ آیین دادرس کیفری صورت گرفت که دستورات لازم جهت رسیدگی به این درخواست توسط ریاست وقت قوه قضاییه صادر شد و نهایتاً در مهرماه سال جاری رأی صادره خلاف بیّن شرع تشخیص داده نشد و به این ترتیب حکم صادره قطعی و کشتارگاه صنعتی جونقان به نفع بیت‌المال بازگردانده و بطلان قرارداد واگذاری کشتارگاه صادر شد.

ارسال نظر