کد خبر 570822

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

پیش بینی قیمت دلار برای فردا ۲۱مهر / بازار در لبه پرتگاه

بازار ارز برای دهمین روز متوالی به روند نزولی ادامه داد تا اینکه امروز دلار آزاد به مرز ۲۷ هزار تومان رسید و در معاملات پشت‌خطی هم وارد کانال ۲۶ هزار تومان شد.

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ دلار از شنبه هفته گذشته درحالی که به سقف ۲۸۵۰۰تومان صعود کرده بود در مسیر نزولی قرار گرفت و تا امروز بعد از ده روز متوالی حرکت در مسیر کاهشی به مرز ۲۷هزار تومان رسید و حتی در معاملات پشت خطی سطح ۲۶۹۸۰تومان را هم لمس کرده است.

خوشبینی بسیاری از معامله‌گران به بازگشت ایران به میز مذاکرات برجام در آینده نزدیک دلیل اصلی قرار گرفتن دلار در مدار نزولی است؛ هرچند عده‌ای سعی کردند با شایعه‌پراکنی و جوسازی پیرامون این موضوع، سد راه دلار در این مسیر شوند و حتی در برخی روز‌ها توانستند با بالا بردن حجم خرید‌ها قیمت را افزایش دهند اما نهایتا با شکست مواجه شدند.

البته انتخاب رییس کل بانک‌مرکزی هم به کاهش بیشتر قیمت دلار دامن زد که این اتفاق از قبل پیش‌بینی شده بود؛ حالا با رسیدن دلار به مرز ۲۷هزار تومان، بازار در لبه پرتگاه قرار گرفته و در این شرایط بسیاری از معامله‌گران به لاک دفاعی فرو رفته‌اند و صرفا نظاره‌گر روند دلار هستند.

حالا اگر اهرم فشار فروشندگان بیش از نوسان‌گیران باشد این ارز به کانال ۲۶هزار تومان بازخواهد گشت و درصورت توقف فروش‌ها و یا انتشار یک خبر منفی احتمال تغییر مسیر بازار وجود دارد؛ اما رییس سابق کانون صرافان بر این باور است که باوجود مقاومت برخی معامله‌گران، روند نزولی دلار ادامه خواهد داشت و در این بین اگر زمان برگزاری دور بعدی مذاکرات هم مشخص شود، سرعت حرکت دلار در مسیر کاهشی بیشتر خواهد شد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۱

  ما مال مان را دو دستی چسپیده و نظاره گر هستیم و شکست مذاکرات برجام را مانند آفتاب بالای سر می بینیم بار ها گفتیم و باز هم تکرار می کنم امریکا یک دلار از دارایی ها ایران را آزاد نخواهد کرد ممکن است به مرور نفت در مقابل کالا هم متوقف شود هم ایران هم امریکا دنبال خریدن زمان هستند

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ایران بهشت درآمد زایی به شرطی که بفهمی و درست عمل کنی وقتی دولت ها ما دلار رو سیاسی می کنند

 • جمال
  ۳ ۰

  در صورتی میتونید ادعا کنید که دلار ارزون شد که به ۱۰۰۰تومان برگرده ،،یعنی ۲۷هزارتومان و۲۶ هزارتومان چه فرقی میکنه ؟بازی با اعداد وکلماته ،ارزونی مرد ،دیگه حتی مردن هم ارزون نیست ونمیشه