کد خبر 569052

نایب رییس انجمن برنج؛

برنج ارزان شد

نایب رییس انجمن برنج از کاهش قیمت برنج در شمال کشور خبر داد و گفت: علی رغم کاهش قیمت برنج، خرید و فروشی انجام‌ نمی‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی اکبریان نایب رییس انجمن برنج از کاهش قیمت برنج در شمال خبر داد و گفت: علی رغم کاهش ۶ تا ۷ هزار تومانی قیمت برنج در مازندران، اما خرید و فروشی انجام‌ نمی شود‌.

او افزود: با وجود کاهش قیمت برنج در استان های شمالی، افزایش قیمت در تهران جای تعجب است.

اکبریان عرضه ۱۰۰ هزار تنی برنج از سوی بازرگانی دولتی را علت اصلی کاهش قیمت دانست و گفت: برآوردها حاکی از آن است که طی یک تا ۲ ماه آینده قیمت برنج به ویژه پرمحصول نوسانی ندارد.

نایب رییس انجمن برنج در واکنش به اظهارات واردکنندگان در خصوص کمبود برنج خارجی در بازار بیان کرد: در مواقعی که قیمت برنج در بازار افزایش می یابد، شرکت غله باید جلوی شتاب قیمت را بگیرد که خوشبختانه با عرضه ۱۰۰ هزار تن از نوسانات قیمت جلوگیری شد.

به گفته او، گرچه عرضه برنج خارجی از محل ذخایر استراتژیک دولت به زیان برنج کاران تمام شد، اما جلوی شتاب قیمت گرفته شد که با این وجود کسی دیگر به فکر انبار کردن نیست.

پیش بینی تولید ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن برنج

اکبریان درباره آخرین وضعیت تولید برنج بیان کرد: با توجه به شرایط خشکسالی و کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی تولید، پیش بینی می شود که تولید با احتساب دوباره کشت و رتون به ۲ میلیون و ۱۰۰ تا ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تن برسد.

این مقام مسئول با بیان اینکه سالیانه حداکثر ۳ میلیون تن برنج در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: با توجه به واردات برنج از مبادی غیررسمی، کمبودی در عرضه نداریم و گرانی برنج در بازار تهران ناشی از کمبود نیست.

او در پایان قیمت کنونی هر کیلو طارم در عمده فروشی های شمال را ۴۲ هزار تومان، شیرودی را ۳۴ هزار تومان و ندا را ۳۱ هزار تومان اعلام کرد و گفت: در بازار تهران برنج با ۱۰ تا ۱۲ درصد ناخالصی با قیمت ۵۰ تا ۵۵ هزار تومان به فروش می رسد که دستگاه های نظارتی باید نظارت کنند که اختلاط برنج در کجا انجام می شود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  چرا خبر الکی میدید برنج یک ماه قبل ۲۳هزار بود الان شده ۳۹ بی زحمت خبر الکی نزارید ممنون

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام والا هرجا رفتیم برا برنج ارزان پیدا نکردیم فروشگاهای زنجیره ای مارکتها میگن گرانشده اما ارزان نشده اینم مثل دروغهای قبل مدیران هستش هه هه اخه لااقل اعلام کنید کجا ها برنج ارزان هست که بخریم خدا کنه برنج مرغی نباشه از اونبرنجا که مرغ هم نمیخوره

 • پروانه
  ۱ ۰

  کاش ارزون بشه.... اما درحال حاضرهیچ چیزارزون نیست بلکه ازقبل هم گرانتروسرقول دولت سیزدهم همچنان چشم انتطار (مگه عمره انسانی چقدره که این همه ظلمت بکشه. البته قشرآسیب پذیر... وگرنه اونهایی که دارندهمه چیزبراشون مهیاست وحسرت بدل نیستن

 • ناشناس
  ۲ ۰

  دروغگو کجاش ارزان شده ما شمال بودیم خورده برنج هم نتونستیم بخریم.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  مگه کود شیمیایی ماشین ابزارهای درو گر ارزون به کشاورز دادید که الان برنج ارزون میخاید اینم امسال که محصول نصف پارسال بوده

 • ناشناس
  ۱ ۰

  برنج شد ۴۳ تومان بعد میگید ارزان شد وقتی خرید فروش نمیشه ۴کر میکنید برنج شون خراب میشه نه بابا ما از گشنگی چی بخوریم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تو این مملکت قیمت چی پایین میاد برمج نسب به پارسال ۸۰درصد گران شده چه خبره مگه بهتر نیست برنج کمپل خوش پخت وارد کنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  برنج هستم هاشمی خالص