کد خبر 558091

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت مسکن در محله شهران تهران

خانه‌های محله شهران در پایتخت از متری ۲۵میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود و این رقم ممکن است برای واحدهای نوساز به ۵۵ تا ۶۰میلیون تومان هم برسد.

اقتصاد آنلاین – سیده زهرا محمودی؛ شهران یکی از محله‌های تهران در غرب شهر و منطقه5 شهرداری است؛ این محله به دلیل مجاورت با بوستان جنگلی کوهسار از آب و هوای مناسبی برخوردار بوده و این موضوع یکی از دلایل پرطرفدار بودن این محله برای خرید مسکن است؛ شهران به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده و در گذشته با نام آب پیک شناخته می‌شد.

این محله یکی از محله‌های تقریبا گران تهران در حوزه خرید مسکن به شمار می‌رود و قیمت مسکن برای غالب واحدهایش از متوسط قیمت مسکن در تهران بالاتر است؛ اقتصاد آنلاین در گفت‌وگو با یک مشاور املاک در این محله، قیمت مسکن در شهران را جویا شده است.

این مشاور املاک در پاسخ به خبرنگار اقتصاد آنلاین در خصوص قیمت مسکن در شهران اظهار داشت: قیمت مسکن در محله شهران از متری 25میلیون تومان شروع می‌شود؛ البته باید توجه داشت این رقم برای واحدهای کم امکانات است؛ واحدهایی که معمولا پارکینگ، انباری، آسانسور و... را ندارند و سال ساختشان هم بالاست.

وی ادامه داد: واحدهای نوساز اما وضعیتشان متفاوت است؛ برای خرید یک واحد نوساز در شهران حداقل به 35 میلیون تومان سرمایه در هر متر مربع نیاز خواهید داشت؛ واحدهایی با امکانات بیشتر نیز قیمت بالاتری خواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که خیابان‌های ارزان‌تر و یا گران‌تر شهران کجاست، پاسخ داد: عموما قیمت‌ها در کوچه خیابان‌های مختلف تفاوت زیادی ندارد و امکانات نقش مهم‌تری در تعیین قیمت مسکن دارد.

به گفته این کارشناس مشاور املاک، اگر قصد داشته باشید با سرمایه حدود 2میلیارد تومانی در شهران خانه بخرید، می‌توانید به دنبال یک خانه 60متری با سال ساخت بالای 10سال باشید؛ برای مثال یک خانه 58متری و 15ساله در طوقانی 2میلیارد و 100میلیون تومان قیمت گذاشته شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر