کد خبر 557457

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی مطرح کرد؛

دلایل افزایش قیمت رب گوجه فرنگی

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی با اشاره به افزایش ۶۰ درصدی قیمت رب گوجه فرنگی، گفت: علاوه بر افزایش قیمت مواد مصرفی کاهش کیفیت گوجه فرنگی به علت کم آبی و گرما نیز باعث افزایش هزینه تولید رب گوجه فرنگی شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، بررسی قیمت  رب گوجه فرنگی 800 گرمی نشان می دهد که قیمت این محصول خوراکی برای مصرف کننده طی ماه های اخیر به شدت افزایش یافته و قیمت مصرف کننده این محصول خوراکی در برندهای مختلف و  در قوطی های 800 گرمی بین 17 هزار و 500 تومان تا 25 هزار تومان  است. 

قاسمعلی حسنی، گفت: قیمت رب گوجه فرنگی از ابتدای سال تاکنون افزایش قیمت قابل توجهی داشته است بطوری که مقایسه قیمت های فعلی رب گوجه فرنگی با 15 فروردین ماه امسال نشان می دهد که قیمت این محصول در برندهای مختلف بین 50 تا 60 درصد افزایش یافته است. 

وی در مورد دلایل افزایش قیمت رب گوجه فرنگی، اظهار داشت: به دلیل کاهش بارندگی ، کیفیت گوجه فرنگی پایین آمده بطوری که پیش از این از هر 4 کیلو گوجه فرنگی 800 گرم رب گوجه فرنگی بدست می آمد اما با توجه به کاهش بارندگی ها، کیفیت گوجه کم شده و از هر 4 کیلو و 500 گرم تا 4 کیلو و 800 گرم گوجه فرنگی، 800 گرم رب گوجه تولید می شود. 

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی با اشاره به افزایش قیمت قوطی خالی رب گوجه فرنگی و درب آن اظهار داشت: قیمت قوطی خالی رب گوجه فرنگی 800 گرمی  از 2700 تومان با 35 درصد افزایش به 3600 تومان رسیده و درب قوطی رب 800 گرمی از 800 تومان با 60 درصد افزایش  به 1300 تومان رسیده است. 

وی همچنین به افزایش قیمت کارتن و نایلون اشاره کرد و گفت: قیمت کارتن مصرفی (کفی) برای بسته بندی قوطی های رب گوجه فرنگی  از 1500 تومان به 3800 تومان رسیده و هر کیلو نایلون جهت بسته بندی قوطی های رب از 28 هزار تومان با 45 درصد افزایش به 40 تومان رسیده است. 

حسنی بیان داشت: بنابراین عوامل مختلف از جمله گرما و کم آبی بر افت تولید گوجه، افزایش قیمت مواد مصرفی، افزایش قیمت بذر و همچنین افزایش مزد کارگر، باعث افزایش 60 درصدی رب گوجه فرنگی شده است. 

وی یکی دیگر از عوامل اثرگذار بر افزایش قیمت رب گوجه فرنگی را صادرات عنوان کرد و افزود: با توجه به کسب سود بیشتر، تولید کنندگان تمایل بیشتری نسبت به صادرات این کالای خوراکی دارند. 

رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با اشاره به افزایش 50 تا 60 درصدی قیمت رب گوجه فرنگی 800 گرمی از ابتدای سال تاکنون، گفت: به عنوان مثال قیمت هر قوطی رب گوجه فرنگی 800 گرمی از 11 هزار و 500 تومان در نیمه اول فروردین امسال به 18 هزار و 500 تومان در حال حاضر افزایش یافته است. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مهتاب
  ۳ ۱

  دلیل نمی خواهیم راحت باشید ...
  دیگه عادت کردیم ...

 • علیرضا
  ۱ ۰

  باز بحث گوجه شد یعنی چه تا یکم افزایش قیمت پیدا میکنه تیتر میزنین.رب گوجه باید قیمتش بره بالا منه کشاورز چرا باید همش ضرر کنم.یکم انصاف.همه کارمندا افزایش حقوق داشتن ما کشاورزا از سالی 10میلیون داشتیم تا 25میلیون حالا به ماه میشه 1میلیون تا 2میلیون.میشه با ماهی یک میلیون زندگی کرد؟

 • ایران
  ۰ ۱

  سپاس که انقدر مدیریت خوب پر افتخار دارید ما فقط موج کرونا نداریم سوار موج گرانی‌هم هستیم پس پیش بسوی قبرستان