کد خبر 554680

طبق آخرین آمار؛

کدام کشور بیشترین واکسن کرونا را به ایران صادر کرد؟

طبق اطلاعات به دست آمده تا به حال ۱۷ میلیون و ۹۱۰ هزار دز واکسن سینوفارم چینی به کشور وارد شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران،  روند واردات واکسن در کشور مدتی است که سرعت گرفته است و این روند واردات بر واکسیناسیون عمومی در سنین مختلف هم تاثیر گذار بوده است.

رهبر انقلاب نیز بر لزوم سرعت تامین واکسن این ویروس در کنار ساخت نمونه داخلی تاکید داشته اند. روز گذشته نیز حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رییسی رییس جمهور در گفت و گوهای تلفنی جداگانه با رییس جمهور روسیه و همچنین رییس جمهور چین بر لزوم همکاری برای سرعت بخشیدن به واردات واکسن در از این دو کشور تاکید داشت.

رییس‎ جمهور در تماس تلفنیِ رییس‎ جمهور چین گفت:  امیدواریم در تامین میلیون‎ها دز واکسن خریداری شده تسریع شود.

شی جین پینگ رییس‎ جمهور چین نیز در پاسخ به رییس جمهور ایران می گوید: حداکثر توان خود را برای تحویل واکسن به ایران به کار خواهیم گرفت.

تحویل واکسن های روسی از سپتامبر سرعت می گیرد

همچنین رییس جمهور ایران در گفت و گویِ تلفنی با پوتین رییس جمهور روسیه: از همکاری‌های روسیه برای پیشگیری از شیوع کرونا و تلاش برای تولید مشترک واکسن قدردانی می‌کنیم.

پوتین، رییس جمهور روسیهنیز در این باره بیان کرد:از ابتکار مثبت انعقاد قرارداد جامع همکاری دوجانبه استقبال و حمایت می‌کنم.

وی تاکید کرد: آهنگ تحویل واکسن کرونا به ایران از سپتامبر سرعت بیشتری خواهد گرفت. برجام نمی‌تواند گروگان مشکلاتی شود که مربوط به توافق هسته‌ای نیست.

آنطور که آمارها نشان می دهد، از تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ تا ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ در مجموع تعداد ۲۴ میلیون و ۴۳۴ هزار و ۶۱۰ دز واکسن کووید-۱۹ شامل واکسن‌های چینی (سینوفارم)، ژاپنی (آسترازنکا)، ایتالیایی (کواکس)، روسی (اسپوتنیک)، کره جنوبی (کواکس)، روسی (آسترازنکا) و هندی (بهارات) تا به امروز از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشور شده است.

لازم به ذکر است که، واکسن چینی (سینوفارم) با بیشترین تعداد ورود به کشور تا به حال به تعداد ۱۷ میلیون و ۹۱۰ هزار دوز به کشور وارد شده است.

14543172_468

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حمید اصلانی
  ۲ ۰

  سلام خب معلوم است چین بیشترین صادر کننده واکسن به ایران است .نفت نیم بها میبرد وواکسن کم خاصیت میدهد؟!

  • ناشناس
   ۰ ۱

   نفت نیم بها:) واکسن بی خاصیت:))) منبع این یافته های علمیتان را به دیگران هم معرفی کنید
   البته اگر چیزی به جز کانال های تلگرامی هست

 • ارام
  ۲ ۰

  واکسن های چینی نامعتبرن