کد خبر 553382

هشدار صریح عراقچی به بوریس جانسون

معاون سیاسی وزیر خارجه ایران خطاب به بوریس جانسون تصریح کرد: با ج خواهی انگلیس برای پرداخت بدهی اش به ایران هرگز اتفاق نمی افتد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه امروز (شنبه) به توئیت « بوریس جانسون » نخست وزیر انگلیس واکنش نشان داد و در توئیتی نوشت: انگلیس تلاش می کند برای پرداخت بدهی های خود به ایران، که بیش از ۴۰ سال به طور غیرقانونی نگاه داشته است، از ایران باج خواهی کند. 

وی تصریح کرد:این هرگز اتفاق نخواهد افتاد. 

معاون وزیر خارجه اضافه کرد: از نظر ما هنوز توافق پابرجا است. زمان آن رسیده که انگلیس کار درست را انجام دهد و اجازه ندهد آمریکا این تبادل انسانی را تخریب کند.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در توئیتی خواستار آزادی هر چه سریع تر انوشه آشوری شد.

گفتنی است،«سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه دیرور (جمعه) هم در توئیتی خطاب به «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس نوشت: آقای دومینک راب شما بهتر از هر کس دیگری می‌دانید که توافق برای آزادی ۱۰ زندانی از جمله انوشه آشوری - هفته‌ها پیش به سرانجام رسید - اما دوستان شما در واشنگتن مانع آن شدند.

وی افزود: آشوری و ۹ نفر دیگر توسط آمریکا برای اهداف سیاسی به گروگان گرفته شده‌اند. امیدوارم این موضوع را برای مردم خود تشریح کنید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر