کد خبر 501010

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

آمریکا چقدر به سرمایه‌گذاری خارجی وابسته است؟/ بی‌ثباتی سیاسی سبب رکود اقتصادی می‌شود

اقتصاد ایالات متحده مدت‌ها است که به سرمایه‌گذاری خارجی وابسته بوده و به این منظور باید بتواند از بروز خشونت و بی‌ثباتی سیاسی در کشور جلوگیری کند تا اعتماد خارجی‌ها از بین نرود.

اقتصادآنلاینمهسا نجاتی؛ به گزارش بلومبرگ، از دهه 1970، سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی به یکی از بخش‌های مهم اقتصاد ایالات متحده تبدیل شده است.

این موضوع شامل مواردی مانند کارخانه‌های خودروسازی تویوتا در کنتاکی، کارخانه‌های ایرباس در آلاباما و کارخانه‌های فولکس واگن در تنسی است. جالب توجه است که این شرکت‌های خارجی تعداد زیادی از کارگران آمریکایی را استخدام می‌کنند که در واقع 8.5درصد از کل جمعیت نیروی کار ایالات متحده را تشکیل می‌دهد.

به همین دلیل، فرونشاندن خشونت و بی‌ثباتی سیاسی به نفع اقتصاد ایالات متحده است. خشونت سیاسی می‌تواند اعتماد به ثبات کشور را کاهش داده، اوراق قرضه را در معرض خطر قرار دهد و در نتیجه سبب تضعیف سیستم مالی شود.

بر اساس تحقیقات انجام شده، پیوندی واضح و آشکار بین بی‌ثباتی سیاسی و رکود اقتصادی وجود دارد. در کشورهای ناپایدار، سرمایه‌گذاری تا حدودی پایین است و رشد بهره‌وری به طور قابل قابل توجهی کاهش می‌یابد.

در نمودار ارائه شده، میزان سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در آمریکا به عنوان سهمی از تولید ناخالص داخلی را مشاهده می‌کنید؛

سرمایه گذاری خارجی آمریکا

بیشتر بخوانید
ارسال نظر