{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 418021

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

کشور چین، با اختصاص دادن بیش از ۲۸درصد کل تولیدات جهان در سال ۲۰۱۸، پیشتاز در این زمینه معرفی شد.

اقتصاد آنلاین – مهسا نجاتی؛ در حالی که شیوع ویروس کرونا، بی‌شک تاثیر شدیدی بر اقتصاد چین خواهد داشت، اما باید گفت که این اثر تنها به این کشور محدود نخواهد بود.

از این گذشته، چین قطب اصلی تولیدات در جهان است و زمین‌گیر شدن این کشور به دنبال شیوع بیماری کرونا، صنایع مختلفی را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار خواهد داد.

بر اساس داده‌های منتشر شده توسط بخش آمار سازمان ملل متحد، چین در سال 2018، 28 درصد از کل تولیدات جهانی را به خود اختصاص داده است.

جالب توجه است در حالی که آمریکا، قدرتمندترین کشور در این زمینه در سال 2010 به شمار می‌رفت، اکنون چین، 10 درصد از این کشور جلوتر است.

گفتنی است که بخش تولید چین، با افزودن 4 هزار میلیارد دلار به اقتصاد کشور، این بخش تقریبا 30 درصد از کل اقتصاد آن را در سال 2018 به خود اختصاص داد.

اقتصاد آمریکا در روزهای اخیر در این زمینه ضعیف‌تر شده و در سال 2018، 11 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را بخش تولیدی تشکیل داد.

قابل ذکر است که در رتبه‌بندی کشورهایی که بیشترین میزان تولیدات جهان را به خود اختصاص دادند، ژاپن با سهم داشتن در بیش از 7 درصد تولیدات جهانی، در جایگاه سوم قرار گرفت.

در نمودار ارائه شده، به ترتیب کشورهایی که بیشترین سهم را در تولیدات جهانی در سال 2018 داشتند را مشاهده می‌کنید؛

cdabda99-1429-491d-a6a2-9cb8e2ae3061

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری