اسرار آشپزی؛ فوت و فن این خمیر جادویی رو یاد بگیر؛ تو عید هنرنمایی کن!

می‌توانید انواع نان‌های ساده را نیز با این خمیر نرم و لطیف تهیه کنید. بهتر است برای تهیه این خمیر از آرد سفید استفاده کنید.

اسرار آشپزی؛ فوت و فن این خمیر جادویی رو یاد بگیر؛ تو عید هنرنمایی کن!

به گزارش اقتصاد آنلاین ؛ خمیر‌ها یکی از لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های آشپزی است که شما‌ می‌توانید آن‌ها را به راحتی در خانه تهیه کنید و با آن‌ها  انواع غذا‌های خوشمزه را تهیه کنید. شما‌ می‌توانید با خمیر‌ها انواع پیراشکی و پیتزا و غذا‌هایی را که نیاز به خمیر دارند تهیه کنید.‌

مواد لازم برای تهیه خمیر جادویی بدون خمیر مایه

    تخم مرغ  ۲ عدد

    ماست ۱/۲ پیمانه

    جوش شیرین ۱ قاشق غذاخوری

    نمک ۱/۴ قاشق چای‌خوری

    روغن ۳ قاشق غذاخوری

    آرد ۳ پیمانه حدودی

خمیر بدون خمیر مایه

فوت و فن این خمیر جادویی

طرز تهیه خمیر جادویی بدون خمیر مایه

مرحله اول

در این مرحله از تهیه خمیر جادویی ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم‌دما شوند. سپس ماست را به همراه جوش شیرین مخلوط کنید و ۵ دقیقه این مخلوط را کنار بگذارید تا ماست پف کند و روی آن حباب حباب شود. دقت کنید ماست حتما باید سفت باشد، ماست‌های شل و آبکی مناسب نیست.

مرحله دوم

در ادامه باید داخل یک کاسه ماست و تخم مرغ و روغن و نمک را باهم مخلوط کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود. بعد کم‌کم آرد را اضافه کنید. باید آرد را پیمانه پیمانه بریزید تا به آرامی خمیر وسط کاسه جمع شود. اگر به ترفندهای آشپزی علاقه دارید، خوشمزه شدن غذا با چند فوت کوزه‌گری ساده را بخوانید.

مرحله سوم

در ادامه باید خمیر را با دست و به مدت ۱۰ دقیقه ورز دهید تا نرم و لطیف شود.‌ می‌توانید ۱۰۰ بار خمیر را روی یک سطح یا داخل کاسه بکوبید تا نرم و لطیف شود، به همین راحتی خمیر حاضر شده است.‌ می‌توانید این خمیر را بلافاصله استفاده کنید و اگر نیاز است تا بماند بهتر است روی خمیر را بپوشانید تا خشک نشود.

فوت و فن دستور تهیه خمیر جادویی بدون خمیر مایه

    بهتر است کم‌کم آرد اضافه کنید تا خمیر سنگین نشود وگرنه موقع پخت سفت شده و کیفیت خوبی ندارد.

    می‌توانید از روغن زیتون به‌جای روغن معمولی استفاده کنید.

    راز یک خمیر خوب، درست ورز دادن است.‌ می‌توانید از استند میکسر نیز برای ورز دادن استفاده کنید که در آن صورت ۷ دقیقه با دستگاه آن را ورز دهید.

    برای اینکه بدانید خمیر شما نرم شده است، خمیر را بکشید و نباید زود پاره شود.

منبع: deltapayam
ارسال نظر
ارسال نظر