کد خبر 551710

با کاهش صادرات روسیه؛

قیمت گاز در اروپا رکورد زد

قیمت گاز در اروپا پس از وقوع مشکلی در کارخانه تولید گازپروم روسیه که باعث شد صادرات گاز خود را به تاسیسات ذخیره زیرزمینی اروپا کاهش دهد، رکورد زد.

به گزارش راشاتودی، قیمت گاز در اروپا پس از وقوع مشکلی در کارخانه تولید گازپروم روسیه که باعث شد صادرات گاز خود را به تأسیسات ذخیره زیرزمینی اروپا کاهش دهد، رکورد زد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر؛ طبق داده‌های اینترنشنال اکسچنج، قیمت پیش‌خرید هر ۱۰۰۰ متر مکعب گاز طبیعی در مرکز تی‌تی‌اف هلند به ۵۴۶.۳ دلار جهش کرد.

این جهش قیمت در حالی اتفاق افتاد که به دنبال آتش‌سوزی در کارخانه تولید گاز اورنگوی گازپروم در سیبری، صادرات گاز روسیه به اروپا از خط لوله یامال موقتاً افت کرد.

این آتش‌سوزی در ۵ آگوست خاموش شد اما هنوز حجم گاز صادراتی این مرکز، به علت بسته بودن سایت برای تحقیقات بازرسان، کاملاً به وضعیت قبلی بازنگشته است.

داده‌های بورس بین‌المللی کالای سنت‌پترزبورگ نشان می‌دهد که شاخص قیمت گاز ال‌پی‌جی (مورد مصرف برای سوخت خودرو و مصارف داخلی) این بورس، یه دنبال این حادثه ۳.۲ درصد جهش کرده و برای چهارمین بار در یک هفته اخیر به بالاترین سطح تاریخ خود رسیده است.

ارسال نظر