اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز در بازار سهام/ بانک‌ها‌ و پالایشگاه‌ها خریداران را هیپنوتیزم کردند

خالص تقاضا برای خرید سهام از رقم پنج هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان عبور کرد، بیشترین سفارشات خرید برای بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به ثبت رسید و سهام بانک پارسیان ۵۵۰ میلیارد تومان تقاضای خرید داشت.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ در ساعت ۱۰:۱۰ جمع صف‌های خرید به حدود هفت هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین سفارش در صفوف خرید «وپارس»، «شپنا» و «وآیند» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک پارسیان  ۵۵۳ میلیارد تومان تقاضای خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «برکت»، «خگستر» و حق تقدم «بزاگرس» در نوبت انتظار است؛ گفتنی است حجم صف معدنی دماوند (کدما) به نزدیک پنج درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان (۴۷ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر ۸۵۰ میلیارد تومان (۶۰ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۸۱ نماد و حجم صف‌های فروش در ۲۴ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است.

"بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است و پس از آن گروه "فرآورده‌های نفتی" قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن هزار و ۶۰ میلیارد تومان می‌شود. از سویی دیگر گروه "مواد و محصولات دارویی" با فشار فروش ۳۰۰ میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۴۰ درصد از هشت هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع ۹ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۹۲ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۸ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 5.19

ارسال نظر