۱ نفر

رئیس کمیته محیط زیست ستاد مردمی پزشکیان اعلام کرد:

رونمایی از برنامه «حفاظت از محیط زیست و پایداری سرزمین» / صرف بیش از هزار نفر ساعت کار کارشناسی

۲۹ خرداد ۱۴۰۳، ۹:۰۱
کد خبر: 848339
رونمایی از برنامه «حفاظت از محیط زیست و پایداری سرزمین» / صرف بیش از هزار نفر ساعت کار کارشناسی

رئیس کمیته محیط زیست ستاد مردمی پزشکیان با رونمایی از برنامه «حفاظت از محیط زیست و پایداری سرزمین» از صرف بیش از هزار نفر ساعت کار برای تدوین این برنامه خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، شینا انصاری رئیس کمیته محیط زیست ستاد مردمی پزشکیان بیان کرد: محیط زیست یکی از مهمترین مولفه‌ها برای دستیابی به حکمرانی مطلوب است، چرا که به‌طور مستقیم و غیر مستقیم بر معیشت و کیفیت زندگی همه مردم اثرگذار است. از این رو ضروری است که در اولویت سیاست‌ها و برنامه‌های توسعه کشور قرار گیرد.

وی افزود: کمیته محیط زیست ستاد پزشکیان با همکاری و کسب نظرات متخصصان، فعالان، تشکل‌های محیط زیستی، دانشگاهیان و اصحاب رسانه با بیش از ۱۰۰۰ نفرساعت کار کارشناسی نسبت به تهیه برنامه محیط زیستی این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اقدام کرده است.

انصاری گفت: برنامه «حفاظت از محیط زیست و پایداری سرزمین» در کمیته محیط زیست ستاد پزشکیان شامل چالش‌ها، مطالبات، رویکردها و اهداف راهبردی وی در حوزه محیط زیست است.

وی افزود: اجرای اسناد بالادستی از جمله اصل ۵۰ قانون اساسی، سیاست‌های کلی محیط زیست و قوانین محیط زیست، افزایش ظرفیت مشارکت همه ایرانیان برای حفظ محیط زیست به استناد اصل ۵۰ قانون اساسی، آموزش، توانمندسازی و جلب مشارکت مردمی، حفظ منابع زیستی و طبیعی کشور در مدیریت خرد و کلان به‌نحوی که رویکرد توسعه مبتنی بر الگوی توسعه متوازن و با محوریت حفاظت و احیا محیط زیست باشد، در این برنامه مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس کمیته محیط زیست ستاد مردمی پزشکیان اضافه کرد: همچنین تلاش برای مدیریت منابع آب با تسهیل فضای مشارکت و گفتگوی میان ذی‌نفعان، نگاه ویژه به مسأله پسماند و رفع تعارض منافع در مدیریت انواع پسماند و ارتقای دیپلماسی محیط زیست در سطح منطقه‌ای و جهانی برای کاهش اثرات و تبعات تغییر اقلیم، بحران گردوغبار و آب‌های فرامرزی از جمله دیگر محورهای این برنامه است.

وی همکاری و تعامل نزدیک جامعه محیط زیستی استان‌ها و تشکل‌های مردم نهاد را فرصت مغتنمی برای پویایی کمیته محیط زیست ستاد مردمی پزشکیان برشمرد و گفت: به‌زودی نشست فعالان و متخصصان محیط زیستی سراسر کشور را برای طرح مطالبات و بیان پیشنهادات و راهکارها خواهیم داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 2
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علیرضا محمد صالح IR ۱۸:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹
    0 0
    برای محیط زیست کشور که قسمت اعظم ان منابع طبیعی است باید رهنمود مقام معظم رهبری در مورد رد طبیعت را که فرمودند "فرهنگ منابع طبیعی باید بمعارف عمومی تبدیل شود"بصورت انقلاب محیط زیستی اجرائی نمائیم