۲ نفر

توضیح مهم رییس بانک مرکزی درباره ریزش بورس

۷ خرداد ۱۴۰۳، ۲۳:۴۶
کد خبر: 844489
توضیح مهم رییس بانک مرکزی درباره ریزش بورس

رئیس کل بانک مرکزی گفت: منفی‌بودنِ بورس جای بحث دارد. بازده دارایی های منتخب در اردیبهشت ماه امسال نسبت به سال گذشته نشان می دهد که بازده دارایی در سهام منفی ۸.۳ درصد بوده است برخی افراد در رسانه ها این بازدهی منفی در بازار سهام را ناشی از اقدام بانک مرکزی در عرضه سپرده خاص با نرخ ۳۰ درصد می دانند بازار سرمایه ماه ها است منفی است که باید بررسی شود. سیاستگذاری در بانک مرکزی به گونه ای است که مخل بازار سرمایه نباشد. رشد بازار سرمایه برای بانک مرکزی مهم است و براین باور هستیم که بازار سرمایه از محل بازار اولیه رشد کند. اجرای سیاست های تثبیت بانک مرکزی نباید برای این بازار مشکل ایجاد کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 2
 • نظرات غیرقابل انتشار: 14
 • حماس خلاق IR ۱۱:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۸
  0 0
  بخشی نگری وباندی کارکردن از اول مشکل کشور بوده وهست تیم اقتصادی هم برای بالابردن آمار عملکردشان فقط به یخش پولی نگاه کرده وسیاست انقباضی خودرا اجرانمودند که حال وروز ریال را وتورم را کنترل کننددرحالیکه نمیدانند یا میدانند وخودرا به کوچه بخشی نگری میزنندکه بازارهای دیگر وبخش خصوصی از وتولیدوخدمات ودادوستد از این بابت به رکود ونزول رشد منجر میشوندولی مرغ یک پادارد!!
 • بازنشسته IR ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  0 0
  بنده تعداد کثیری از حقیقی ها رو می شناسیم که سرمایه های خود را در روزهای سخت و اعلام سیاست سپرده بانکی از بورس خارج و در بانک‌های کشور سپرده گذاری کردند.