۰ نفر

کنکور علوم تجربی صبح امروز برگزار شد

۷ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۲۰:۳۱
کد خبر: 838618
کنکور علوم تجربی صبح امروز برگزار شد

صبح امروز داوطلبان گروه علوم تجربی رقابت خود را آغاز کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، نوبت اول کنکور ۱۴۰۳ از روز پنجشنبه ۶ اردیبهشت با رقابت داوطلبان گروه ریاضی و انسانی در نوبت صبح و هنر و زبان‌های خارجی در نوبت عصر آغاز شد.

صبح امروز جمعه ۷ اردیبهشت، داوطلبان گروه علوم تجربی رقابت خود را آغاز کردند.

۵۰۱ هزار و ۸۱۰ داوطلب در گروه تجربی حضور دارند که ۳۵۵ هزار و ۵۰۸ نفر معادل ۶۷ درصد داوطلبان زن و تعداد ۱۶۶ هزار و ۳۰۲ نفر معادل ۳۳درصد داوطلبان مرد هستند.

فرصت دوباره برای کنکوری‌های گرفتار در سیل

عبدالرسول پورعباس؛ رئیس سازمان سنجش درباره برگزاری نوبت اول کنکور ۱۴۰۳ گفت: در شهرستان‌های زیرکوه و حاجی‌آباد در استان خراسان جنوبی به دلیل سیل بسیار سنگین، حدود ۶۰ نفر از داوطلبان با وجود آنکه ارتش تمام امکانات خود را برای آنها بسیج کرده بود به آزمون نرسیدند.

وی افزود: با هماهنگی دولت، آزمون اختصاصی فرهنگیان برای این گروه در دو هفته آینده برگزار می‌شود چون در نوبت دوم کنکور، آزمون فرهنگیان برگزار نخواهد شد.

رییس سازمان سنجش درباره آمار تقلب در کنکور امسال بیان کرد: روز گذشته ۴ نفر دستگیر شدند که یک نفر در تهران بود و در زمان کنکور از دفترچه عکس گرفت اما بلافاصله شناسایی و دستگیر شد، دو نفر در استان‌های جنوبی کشور ابزار تقلب داشتند و یک نفر در غرب کشور هم تصمیم به گرفتن عکس از دفترچه داشت که همگی دستگیر شدند.

وی بیان کرد: در روز برگزاری آزمون گروه علوم تجربی، تمام اقدامات حفاظتی در شدیدترین وضعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha