۰ نفر

دلار پنج هزار تومان ارزان شد

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۲:۲۶
کد خبر: 838233
دلار پنج هزار تومان ارزان شد

نمایش اقتدار نظامی کشورمان در منطقه طی روزهای اخیر موجب بازگشت آرامش به بازار ارز شد؛ عدم وجود خریدار در بازار موجب ادامه روند نزولی قیمتها شده تا جایی که دلار به کانال ۶۳ هزار تومان بازگشته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، همزمان با نمایش اقتدار نظامی کشورمان در منطقه و دنیا و همچنین با کاهش تنش های سیاسی در منطقه سیرنزولی قیمت ها در بازار طلا و ارز آغاز شد و همچنان هم ادامه دارد.

قیمت دلار صبح روزی که پاسخ محکم ایران به اسرائیل داده شد، تا  ۷۰ هزار تومان بالا رفته بود ولی بعد از مشخص شدن ابعاد ماجرا و اثبات اقتدار نظامی کشورمان، جو بازار ارز کاملا برخلاف روزهای قبل شد. جو منفی که قبل از پاسخ ایران به اسرائیل در بازار حاکم بود باعث افزایش شدید قیمت ها در بازار طلا و ارز شده بود.

اما بعد از پاسخ محکم ایران ورق در بازار داخلی نیز بازگشت و جو بازارها مثبت شد. این موضوع بعد از مشخص شدن ضعف و ناتوانی اسرائیل  در اصفهان بازهم تقویت شد.

ادامه سیر نزولی قیمت ها در بازار طلا و ارز باعث شده تا قیمت دلار از ساعتی قبل به کانال ۶۳ هزار تومان بازگردد. قیمت سکه نیز هم اکنون به کانال ۴۱ میلیون تومان بازگشته است.

فعالان بازار می گویند از دقایقی قبل اکثریت افراد حاضر در بازار فروشنده شدند و سعی دارند در همین قیمت ها طلا و ارز خود را به ریال تبدیل کنند. اما نکته مهم اینجاست که خریداری در این ساعت ها در بازار وجود ندارد و همه منتظر کاهش بیشتر قیمت ها هستند.

به گفته کارشناسان اقتصادی، طبق سنوات گذشته بعد از اردیبهشت شاهد اُفت تقاضای ارزی در بازار بوده‌ایم و به نوعی فشار روی قیمت دلار نیز کمتر می‌شود؛ بنابراین چنانچه شوکی خارجی به کشور تحمیل نشود، شاهد ایجاد یک ثبات در بازار خواهیم بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • IR ۱۲:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
  0 0
  ﺩﻻﺭ ﺩﻩ ﻫﺰاﺭ ﺗﻮﻣﺎﻥ ﻫﻢ ﺑﺎﺷﻪ ﺯﻳﺎﺩ ﻫﺴﺖ ﻫﺮﭼﻪ ﭘﺎﻳﻴﻦ ﺗﺮ ﺑﻴﺎﺩ ﺑﻪ اﻗﺘﺼﺎﺩ ﻗﺸﺮ ﺿﻌﻴﻒ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﻛﻤﻚ ﻣﻴﻜﻨﻪ
 • IR ۱۴:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
  0 5
  خوب معلومه بایدارزش دلاربیادپایین. ایران اقتدارش رانشون داده، سپاه مقتدر دربرابرتمام اجنبی ها محکم ایستاده، چراباید ارزش ریال صعودنکنه؟!!! ارزش ریال ایران باید به اوج برسه. این چیز عجیبی نیست برای کشورقوی ومقتدری مانندایران
  • گوسفند IR ۱۰:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
   0 0
   به خاطر بی سیاستی دلار ۵۰ تومانی شد ۷۰ .حالا ۵ تومان اومده پایین به خاطر اقتدار بوده؟؟؟؟؟؟
 • محمود IR ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
  4 0
  جطور است که وقتی قیمت دلار افزایشی میشود قیمت بازار را قبول ندارید و سایتها را از درج قیمت منع می کنید اما تا کاهشی می شود انرا اعلام می کنید از دستاورد های خود میدانید؟اگر پایین امدن قیمت دلار از اقتدار نظامی کشور است یعنی بالا رفتن قیمت از ضعف نظامی است؟
 • لالی IR ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  0 0
  دلار۱۰۰۰شده۶۳۰۰۰