۰ نفر

جداول پاکی خرید تضمینی گندم در سال 1403 ابلاغ شد

۲۵ فروردین ۱۴۰۳، ۱۶:۳۳
کد خبر: 836052
جداول پاکی خرید تضمینی گندم در سال 1403 ابلاغ شد

نحوه، قیمت و جداول خرید تضمینی گندم در سال ۱۴۰۳ پس از ابلاغ دستورالعمل آن توسط معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران برای اجرا به ادارات کل غله و خدمات بازرگانی استان‌های کشور ابلاغ شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، نحوه، قیمت و جداول خرید تضمینی گندم در سال 1403  پس از ابلاغ دستورالعمل آن توسط معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران برای اجرا به ادارات کل غله و خدمات بازرگانی استان‌های کشور ابلاغ شد تا مراکز خرید در استان‌ها بر اساس اصول و ضوابط تدوین شده و به صورت پکپارچه و هماهنگ، بزرگ‌ترین عملیات بازرگانی کشور را با وحدت رویه در عملکرد آغاز کنند.
 بر اساس این ابلاغیه، قیمت پایه خرید تضمینی گندم در مراکز خرید، هر کیلوگرم معمولی بر مبنای 4 درصد اُفت مفید و یک درصد اُفت غیر مفید، 17 هزار و 500 تومان و هر کیلوگرم گندم دوروم با همان اُفت، 18 هزار تومان تعیین شده است.

بر اساس این گزارش، دامنه اُفت مُفید 8 درصد و اُفت غیر مُفید 5 درصد است که به ازای هر درصد کاهش یا افزایش اُفت مُفید و غیر مُفید نسبت به قیمت پایه گندم معمولی، 525 ریال و اُفت غیر مفید، 210 تومان اعمال خواهد شد.

به موجب دستورالعمل ابلاغی، برای ایجاد هماهنگی و حُسن اجرای پروژه خرید تضمینی گندم در چهارچوب ابلاغیه، کارگروه‌ تحت عنوان "کارگروه هماهنگی خرید تضمینی گندم استان" به ریاست استاندار هر استان و با عضویت رؤسای سازمان‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت، مدیر تعاون روستایی، مدیر برنامه‌ریزی، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، نیروی انتظامی، بانک عامل، بنیاد ملی گندمکاران، نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، اتاق کشاورزی استان در همه استان‌ها و متناظر با آن در شهرستان‌های هر استان تشکیل خواهد شد.

انتهای پیام/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha