۰ نفر

انگلیس از مناطق غنی ماهیگیری روسیه محروم شد

۲۲ اسفند ۱۴۰۲، ۲۲:۱۰
کد خبر: 830331
انگلیس از مناطق غنی ماهیگیری روسیه محروم شد

گزارش‌ها حاکی است که رئیس جمهور روسیه به یک توافق قدیمی که به کشتی‌های بریتانیایی اجازه فعالیت در دریای بارنتز می‌داد، پایان داده است.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  تسنیم،  گزارش‌ها حاکی است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به یک توافق قدیمی که به کشتی‌های بریتانیایی اجازه فعالیت در دریای بارنتز می‌داد، پایان داده است و به این ترتیب کشتی‌های انگلیسی از دسترسی به مناطق ماهیگیری غنی از منابع روسیه در قطب شمال محروم شدند.

این قانون که اخیراً توسط پوتین امضا شده است، روز دوشنبه برای ارائه اطلاعات حقوقی در وب سایت رسمی دولت روسیه منتشر شد.

بر اساس این گزارش، "توافقنامه ماهیگیری" که توسط اتحاد جماهیر شوروی، بریتانیا و ایرلند شمالی در سال ۱۹۵۶ امضا شده بود، به کشتی‌های انگلیسی اجازه می داد در مناطق ماهیگیری در امتداد سواحل شبه جزیره کولای روسیه و شرق شبه جزیره کیپ کانین نوس فعالیت کنند.

دریای بارنتز به طور گسترده به عنوان یکی از مهم ترین مناطق صید ماهی کاد و هادوک در جهان شناخته می شود.

دیلی میل در گزارشی به نقل از داده‌های شیلات بریتانیا نوشت، این کشور تنها در سال گذشته بیش از ۵۶۰ هزار تن از دریای بارنتز ماهی صید کرده است.

ویاچسلاو ولودین، رئیس دومای روسیه، در اظهار نظری در مورد این قانون گفت که لغو این توافقنامه به روسیه اجازه می‌دهد تا ذخایر حیاتی ماهی را در آب های خود حفظ کند.

وی گفت: انگلیسی‌های بی شرم ۶۸ سال (ماهی ما) را می خوردند. (حالا) ما را تحریم کرده‌اند، در حالی که ۴۰ درصد از رژیم غذایی و منوی غذاهای ماهی آنها، از (ماهی) کاد ما تامین می‌شود. بگذارید حالا کمی وزن کم کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha