۰ نفر

احتمال افزایش ۴۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس در نوروز ۱۴۰۳

۱۹ اسفند ۱۴۰۲، ۱۴:۰۴
کد خبر: 829428
احتمال افزایش ۴۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس در نوروز ۱۴۰۳

در حالی رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری از احتمال افزایش ۲۵ درصدی بلیت اتوبوس در ایام نوروز خبر داده بود که رئیس سازمان راهداری از بررسی افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی بلیت خبر داده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، طی‌ سال‌های اخیر همزمان با آغاز سفرهای نوروزی قیمت بلیت اتوبوس به‌دلیل تردد یک سرخالی افزایش قیمت را تجربه کرده است. سال گذشته از ۲۵ اسفندماه قیمت بلیت اتوبوس ۲۵ درصد افزایش یافت و برخلاف سال‌های قبل از ان با اتمام طرح نوروزی قیمت‌ها به روال قبلی بازنگذشت!

امسال اما شرایط مقداری نسبت به گذشته متفاوت‌تر است. رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری که همواره درباره تغییر نرخ بلیت اتوبوس اطلاع‌رسانی می‌کرد در جلسه‌ای که به همین منظور در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برگزار شد به گفته خودش، غیاب بود!

در ادامه به نقل از وی اعلام شد که احتمال افزایش ۲۵ درصدی قیمت بلیت اتوبوس برای ایام نوروز وجود دارد. احتمالی که البته رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ۲۴ ساعت بعد آنرا تکذیب کرد.

 داریوش امانی در حاشیه نشست تخصصی رؤسای پلیس راه و مدیران‌ کل راه و ترابری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور با تکذیب اظهارات منسوب به رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری،‌گفت: بحث افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس برای ایام نوروز مطرح است که این موضوع باید در ستاد تنظیم بازار تصویب شود.

وی تاکید کرد:‌ ما تابع تصمیمات ستاد تنظیم بازار در حوزه قیمت بلیت اتوبوس هستیم.

به گزارش تسنیم، حال باید دید همزمان با آغاز طرح نوروزی، قیمت بلیت اتوبوس چه میزانی افزایش می‌یابد؛ ۲۵ درصد، ۳۰ درصد یا ۴۰ درصد؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha