۰ نفر

خبر مهم وزارت تعاون درباره افزایش یارانه معیشتی

۹ اسفند ۱۴۰۲، ۲۳:۰۰
کد خبر: 827485
خبر مهم وزارت تعاون درباره افزایش یارانه معیشتی

وزیر تعاون درباره افزایش یارانه معیشتی توضیحاتی ارائه کرد.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  به افزایش یارانه‌ها و اجرای طرح کالابرگ اشاره کرد و یادآور شد: از ابتدای سال، دولت تصمیم گرفت که کالابرگ الکترونیک را در راستای اجرای قانون عملیاتی کند و از دهه فجر امسال به صورت گسترده این طرح اجرایی و عملیاتی شد. براساس آخرین گزارش معاونت رفاه و اقتصادی این وزارتخانه، تاکنون بالغ بر ۱۵ میلیون خانوار از مجموع ۲۰ میلیون خانوار از این طرح استقبال کرده‌اند و حدود ۱۸ میلیون تراکنش انجام شده است.

مرتضوی خاطرنشان کرد: اگر بعد خانوار را ۳.۳ محاسبه کنیم می‌توان گفت که ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مشمولان ۶۰ میلیون نفری، توانستند از یارانه خود استفاده کنند و تا ۱۷ اردیبهشت مرحله اول اجرای این طرح ادامه دارد.

وی در ادامه به یکی از وظایف مغفول مانده که تکلیف قانون برنامه ششم بوده است اشاره کرد و گفت: در ماده ۱۰۳ قانون برنامه ششم دولت وقت مکلف بود طی ۶ ماه، طرح بیمه زنان دارای سه فرزند روستایی و عشایر را عملیاتی کند. مزید بر آن، ماده ۲۱ قانون جوانی جمعیت بود که پایان سال ۱۴۰۰ به تصویب رسید. خوشبختانه در لایحه بودجه ۱۴۰۱ پیش‌بینی‌های لازم به عمل آمد و آیین‌نامه آن به تصویب دولت رسید.

وی یادآور شد: اکنون پس از طی تشریفات صورت گرفته، تعداد قابل توجهی از افراد، حسب استعلام از سازمان ثبت احوال مشمول این طرح می‌شوند. حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار زن روستایی و عشایر که دارای سه فرزند و بیشتر هستند، مشمول این طرح شدند.

وی اعلام کرد که امسال ظرفیت تحت پوشش قرار دادن ۵۰۰ هزار نفر از این افراد را داریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه عامل پیش رونده هر کشوری عنصر جوانی است، گفت: میانگین سنی دانشمندان بزرگ در حوزه دانش بنیان، در حوزه سلول‌های بنیادین و هوا و فضا و صنعت و اقتصاد که در حال فعالیت هستند، حدود ۳۰ سال است. کشوری که فاقد عنصر جوانی باشد اساسا از درون تهی خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha